Infinix przedstawia kolejne nowości – serię HOT 40 i Smart 8

Jeśli stoicie właśnie przed wyborem kolejnego smartfona, a wasz budżet jest dość ograniczony, sprawdźcie najnowsze modele od Infinity. Firma wprowadza do naszego kraju serię HOT 40 oraz Smart 8. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Infinix HOT 40 Pro
Infinix HOT 40 Pro

Trzy nowe smartfony od Infinix – HOT 40 Pro, HOT 40i i Smart 8

Infinix prężnie rozwija się na polskim rynku, stale poszerzając ofertę o kolejne modele cechujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Przedstawione właśnie smartfony mają sporo cech wspólnych, jednak są tu zarówno urządzenia bardziej wyposażone, jak i te mocno podstawowe, dla osób, którym zależy po prostu na tym, by telefon oferował najważniejsze funkcjonalności.

Infinix HOT 40i

Najmocniejszym modelem jest Infinix HOT 40 Pro z dużym, 6,78-calowym ekranem o rozdzielczości FullHD+ i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Infinix wyposażył go w układ MediaTek Helio G99 wspierany przez 8 GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 16 GB) i 256 GB pamięci wbudowanej. Do tego mamy pojemną baterię 5000 mAh z szybkim ładowaniem z mocą 33 W. Nie zabrakło na pokładzie NFC do płatności zbliżeniowych i jedyne, co może rozczarowywać to fakt, że smartfon działa pod kontrolą nakładki XOS 13, opartej na Androidzie 13. Po stronie aparatów mamy tutaj 108-megapikselową jednostkę główną z dodatkowym obiektywem makro 2 Mpix oraz 32-megapikselowy aparat do selfie z przednią lampą błyskową.

HOT 40 Pro jest również wyposażony w nowoczesną antenę metamateriałową, zapewniającą większą szybkość i niezawodność sygnału. Pozwala zwiększyć siłę sygnału, przyspieszając pobieranie plików do 68% i zmniejszając opóźnienie w grach do 36%.

HOT 40 oraz HOT 40i będą dostępne w czterech kolorach: zielonym (Starfall Green), niebieskim (Palm Blue), złotym (Horizon Gold) oraz czarnym (Starlit Black). Zestaw sprzedażowy obejmuje ładowarkę z kablem, etui oraz słuchawki przewodowe. Zielona wersja obudowy obu tych modeli kryje w sobie dodatkową atrakcję. Specjalna, fluorescencyjna warstwa, pokrywająca tył obudowy sprawia, że kiedy tylko smartfon znajdzie się w ciemności, jego tył zacznie świecić na wzór spadających gwiazd.

Tymczasem HOT 40i oferuje już nieco mniejszy, bo 6,65-calowy ekran o rozdzielczości HD+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Jego sercem stał się układ Unisoc T606 w konfiguracji 8/256 GB. Jeśli taka ilość RAM nie będzie wystarczająca, możecie ją rozszerzyć do 16 GB. Tutaj także dostajemy akumulator 5000 mAh, ale już z wolniejszym ładowaniem – 18 W. Aparat główny pozwoli wam robić zdjęcia o rozdzielczości 50 Mpix, a ten przedni (również z lampą błyskową) o rozdzielczości 32 Mpix. Seria HOT będzie więc idealna dla osób, które lubią robić selfie i nagrywać przednią kamerką. Infinix nie zapomniał o NFC, jednak i tutaj po stronie systemu mamy XOS 13 z Androidem 13. Szkoda, że producent nie pokusił się o wgranie najnowszego Androida.

Infinix Smart 8

Najbardziej budżetowym modelem wśród tych nowości jest Smart 8. Jego największą zaletą jest akumulator 5000 mAh, bo reszta jego specyfikacji jest raczej mocno podstawowa. Smartfon pojawia się w konfiguracji 3 GB RAM (możliwością rozszerzenia do 6 GB) i 64 GB, napędzany przez układ Unisoc T606. Do dyspozycji użytkownika będzie 6,6-calowy ekran HD+ z odświeżaniem 90 Hz, przedni aparat 8 Mpix z lampą błyskową oraz 13-megapikselowy aparat główny z tyłu. Urządzenie działa pod kontrolą Android T GO z XOS 13.

Infinix SMART 8 dostępny będzie w czterech kolorach – czarnym (Timber Black), złotym (Shinny Gold), zielonym (Crystal Green) i białym (Galaxy White). Zestaw sprzedażowy obejmuje ładowarkę z kablem, etui oraz słuchawki przewodowe.

Aktualizacja 13.02.2024: Polski przedstawiciel producenta Infinix podał ceny sklepowe najnowszych smartfonów. Będzie taniej i z szóstką zamiast dziewiątki na końcu:

  • Infinix Hot 40 Pro 8/256 GB –  866 zł;
  • Infinix Hot 40i 8/256 GB – 696 zł;
  • Infinix Smart 8 3/64 GB – 366 zł.