iOS 17.4 już w przyszłym tygodniu. Sprawdź, jakie nowości otrzymasz

Apple intensywnie pracuje nad kolejną aktualizacją dla iPhone’ów. iOS 17.4 zostanie udostępniony wszystkim już w przyszłym tygodniu, a my już wiemy, jakie zmiany przyniesie ta wersja systemu. Najwięcej skorzystają użytkownicy w Europie, ale reszta świata również nie będzie mogła narzekać na brak nowości.
iOS 17.4 już w przyszłym tygodniu. Sprawdź, jakie nowości otrzymasz

iOS 17.4 – lista zmian

Jak zapewne dobrze wiecie, Unia Europejska i jej przepisy mocno ostatnio dopiekły Apple’owi, który w zakresie smartfonów musiał zdecydować się na wiele daleko idących ustępstw, takich jak przejście na USB-C, a także otwarcie iOS na sklepy z aplikacjami innych firm. Właśnie ta ostatnia zmiana, tak długo wyczekiwana przez wielu posiadaczy iPhone’ów, zostanie wprowadzona w nadchodzącej aktualizacji iOS 17.4 Oczywiście tylko na terenie wspólnoty, gdzie Apple jest zobligowany do tego przez przepisy, reszta świata musi się obejść smakiem. Jednak sideloading nie będzie jedyną zmianą wymuszoną przez UE. Od przyszłego tygodnia europejscy użytkownicy zostaną objęci następującymi zmianami:

Czytaj też: iOS 18 nie będzie tak rewolucyjny, jak się spodziewaliśmy

  • Alternatywne sklepy z aplikacjami – użytkownicy z UE będą mogli pobierać aplikacje ze sklepów innych firm, pod warunkiem że będą one spełniać kryteria Apple’a dotyczące obsługi klienta, wsparcia oraz wymagania w zakresie bezpieczeństwa.
  • Domyślna przeglądarka – posiadacze iPhone’ów dostaną możliwość wybrania nowej domyślnej przeglądarki z listy najczęściej pobieranych przeglądarek na urządzenia z systemem iOS. Ta możliwość pojawi się zaraz po aktualizacji do systemu iOS 17.4.
  • Dostęp do NFC dla firm trzecich – na europejskich iPhone’ach będzie można płacić zbliżeniowo za pośrednictwem baków i usług płatniczych innych niż te od Apple’a.

Czytaj też: Google doda do Androida kilka przydatnych nowości

Jak jednak wspomniałam wcześniej, to nie wszystko, co przygotował gigant z Cupertino w ramach nadchodzącej aktualizacji. Oprócz tego – już globalnie – iOS 17.4 przyniesie kilka innych ulepszeń, takich jak:

  • Zmiany w aplikacjach do gier – użytkownicy będą mogli korzystać z aplikacji do gier w chmurze, takich jak GeForce NOW, a programiści będą mogli oferować gry w swoich własnych aplikacjach.
  • Siri dostanie możliwość czytania przychodzących wiadomości w wielu językach, takich jak francuski, hiszpański, niemiecki itp.
  • 100 nowych emoji.
  • Zmiany w ochronie skradzionego urządzenia.
  • Podczas używania słuchawek AirPods na urządzeniu z Androidem lub komputerze z Windowsem, na iPhonie pojawi się nowe powiadomienie, dzięki któremu jednym kliknięciem przywrócimy połączenie pomiędzy smartfonem Apple’a i słuchawkami.
  • Dłuższa żywotność baterii w iPhone’ach 15 wraz z nowymi ustawieniami w sekcji Bateria, gdzie znajdziemy liczbę cykli ładowania, datę produkcji baterii oraz datę jej pierwszego użycia.
  • Nowy protokół iMessage, który poprawia kompleksowe bezpieczne przesyłanie wiadomości.