Widzieliśmy Tecno POVA 6 Pro 5G. Nowoczesny wygląd i sporo ulepszeń na pokładzie

Podczas trwających właśnie targów MWC mamy okazję zobaczyć ogrom nowości, w tym również smartfonowych. Wśród nich nie zabrakło propozycji od Tecno, w postaci modelu POVA 6 Pro 5G. Urządzenie już na wstępie przyciąga nietuzinkowym, nowoczesnym wyglądem, ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania.
Widzieliśmy Tecno POVA 6 Pro 5G. Nowoczesny wygląd i sporo ulepszeń na pokładzie

Premiera Tecno POVA 6 Pro 5G podczas MWC 2024

Tecno to stosunkowo nowa marka na polskim rynku, ma jednak coraz więcej do zaoferowania. Dziś na targach MWC Barcelona 2024 zadebiutował najnowszy smartfon firmy – POVA 6 Pro 5G. Charakteryzuje się on nadzwyczaj smukłą obudową o grubości zaledwie 7,88 mm i futurystycznym designem, Dynamic-Tech, wzbogaconym o ulepszone oświetlenie MiniLED, umożliwiające maksymalną personalizację.

Skoro już przy tym jesteśmy, to trzeba przyznać, że obok tej konstrukcji nie można przejść obojętnie. Tylna obudowa przykuwa wzrok swoim unikalnym charakterem, a może być jeszcze lepiej, dzięki konfigurowalnym diodom – użytkownicy mają możliwość spersonalizowania aż 9 różnych scenariuszy – od połączeń, przez informacje o stanie baterii, aż po sesje gamingowe – wybierając spośród 101 efektów świetlnych, co pozwala na unikalne dostosowanie doświadczeń z POVA. Diody znajdują się w okolicy aparatów, a więc nieco inaczej niż w testowanym przez Arkadiusza Tecno POVA 5 Pro 5G.

Tecno POVA 6 Pro 5G w wersji srebrnej

Wykorzystano tutaj również premierowe ramki P-NCVM – rozwiązanie oferujące elegancką środkową ramkę oraz stworzoną w technice litografii teksturę, delikatną w dotyku, a jednocześnie odporną na zbieranie odcisków palców. Do wyboru mamy dwa kolory – Comet Green i Meteorite Grey.

Przejdźmy teraz do tego, co zdecydowanie ważniejsze, a więc do specyfikacji. Chyba nie trzeba tego tłumaczyć, bo już na pierwszy rzut oka widać, że jest to model gamingowy, skierowany przede wszystkim do miłośników gier mobilnych. Z tego też względu na pokładzie znajdziemy kilka znaczących udogodnień dla tej grupy użytkowników. Tecno POVA 6 Pro 5G został wyposażony w 6,78-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz technologią zmniejszającą migotanie obrazu PWM o wysokiej częstotliwości 2160 Hz. Producent zadbał również o to, by chronić nasze oczy przed zmęczeniem, co potwierdza certyfikat TÜV Rheinland Low Blue Light.

Nie zabrakło również obsługi Dolby Atmos, technologii zapewniającej wyrazisty, pełen detali dźwięk, zarówno podczas rozgrywek, jak i oglądania filmów czy słuchania muzyki. POVA 6 Pro 5G oferuje też aparat główny 108 Mpix oraz 32-megapikselową kamerkę do selfie z dwutonową lampą błyskową LED.

Menu edycji oświetlenia z tyłu Tecno POVA 6 Pro 5G

Sercem tego modelu jest układ MediaTek Dimensity 6080 5G, wzbogacony technologią HyperEngine 3.0 Lite, która dodatkowo ulepsza płynność gier. Procesor został sparowany z 12 GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 24 GB) i 256 GB pamięci wbudowanej. Tecno wyposażył ten model w system SuperCooled, który zapewnia chłodzenie nawet w najbardziej intensywnych momentach gry dzięki powierzchni chłodzenia wynoszącej 27342 mm², nie trzeba się więc martwić o przegrzanie urządzenia nawet podczas najbardziej wymagających rozrywek.

Jedną z największych zalet tego smartfona jest akumulator o pojemności aż 6000 mAh z szybkim ładowaniem Ultra Charge o mocy 70 W – producent zapewnia, że można w ten sposób naładować urządzenie od 0 do 50% w zaledwie 20 minut, a do pełna w tylko 50 minut. W dodatku, gdy poziom baterii jest niski, 1% Super-Endurance Power oferuje użytkownikom możliwość rozmowy do 20 minut. Nie zabrakło też ładowania zwrotnego o mocy 10 W, co umożliwia wykorzystanie POVA 6 Pro 5G jako powerbanku dla innych niewielkich urządzeń eliminując obawy o poziom naładowania baterii.

Diody znajdują się w górnej części smartfonu

Tecno obiecuje też, że wykorzystane ogniwo jest w stanie zapewnić 6 lat niezawodnego działania, utrzymując 80% swojej oryginalnej pojemności, co oznacza o 15% dłuższą żywotność w porównaniu do innych marek. Warto tu również wspomnieć o interesującej funkcji Extreme Cold Charging, dzięki której nie trzeba będzie się martwić o ładowanie, nawet w skrajnych temperaturach. Dodano też kilka innych ulepszeń, skupionych na optymalizacji akumulatora, jego bezpieczeństwie oraz maksymalizacji wydajności.

Ulepszenia pod kątem wydajności, zwłaszcza podczas gamingu, przynosi też interfejs HiOS 14. Nakładka wprowadza szereg usprawnień, takich jak Game Space 4.0 i Game Assistant 4.0. Chociaż producent położył tutaj duży nacisk na kwestie związane z grami mobilnymi, to zadbał również, by zapewnić użytkownikom niezawodne wrażenia, także podczas codziennego korzystania i innych form rozrywki.

Szczegóły dotyczące dostępności, jak i cen poznamy już wkrótce.