Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 zadebiutował w Europie. Wraz z nim pojawiły się też nowe zegarki

Przed kilkoma dniami Xiaomi wprowadziło w Chinach Xiaomi 14 Ultra, a obok niego również tablet Xiaomi Pad 6S Pro 12.4. Teraz, podczas targów MWC 2024, producent wprowadził na rynek globalny zarówno flagową serię, jak i wspomniany tablet. To jednak nie wszystko, bo swój debiut zaliczyły też zegarki, w tym także Xiaomi Smart Band 8 Pro.
Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 zadebiutował w Europie. Wraz z nim pojawiły się też nowe zegarki

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 zadebiutował

Segment tabletów może nie rozwija się w zawrotnym tempie, ale stale dostarczane są nowe modele i to nie tylko od Samsunga czy Apple’a. Swoje dokłada również Xiaomi, a najnowszym tego przejawem jest Pad 6S Pro 12.4. Jak już sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie wyposażone w duży, 12,4-calowy ekran IPS LCD o dość pudełkowych proporcjach 3:2. Jest on większy od dostępnego w ofercie producenta Pad 6 Pro, oferując też wyższą rozdzielczość 3048 x 2032px, ale tę samą częstotliwość odświeżania 144 Hz. Xiaomi twierdzi, że jasność wynosi 900 nitów. Co do ekranu, firma chwali się też, że wyświetlacz został skalibrowany pod kątem kolorów do krzywej kolorów CIE2015, co pasuje do flagowej linii wyświetlaczy Xiaomi do telewizorów, laptopów i telefonów. Za ochronę większego panelu odpowiada Gorilla Glass 5. By ułatwić korzystanie z urządzenia, nie zapomniano też o obsłudze rysika.

Sercem Xiaomi Pad 6S Pro jest układ Snapdragon 8 Gen 2, wspierany przez 8,12 lub nawet 16 GB pamięci RAM i 256 GB, 512 GB lub 1 TB pamięci wbudowanej. Za zasilanie odpowiada z kolei akumulator o pojemności 10000 mAh z szybkim ładowaniem z mocą 120 W. Producent deklaruje, że wystarczy zaledwie 35 minut, by naładować ogniwo do pełna. Przy tak szybkim ładowaniu dodano również dwa niestandardowe chipy zabezpieczające akumulator — chip P2 monitoruje szybkie ładowanie, a chip G1 zarządza stanem baterii.

Nowy tablet Xiaomi działa pod kontrolą HyperOS, autorskiego systemu opartego na Androidzie 14. Z racji, że jest to urządzenie przeznaczone także do bardziej wymagających zadań, np. do pracy, producent zoptymalizował niektóre aplikacje pod kątem lepszej wielozadaniowości na większym ekranie – – WPS Office i CajViewer obsługują podział na trzy ekrany, co Xiaomi nazwało interfejsem „Workbench”. Dwie aplikacje może wyświetlać obok siebie lub kilka z nich wyświetlać w formie pływających okien w interfejsie użytkownika. Bez problemu sparujemy go też z zewnętrznym monitorem albo możemy posłużyć się nim jako drugim ekranem dla laptopa z Windowsem.

By jeszcze ułatwić pracę, Xiaomi oferuje dodatkowe akcesoria, w postaci klawiatury Smart Touch (za 649 juanów, czyli ok. 360 zł) oraz Focus Stylus (za 499 juanów, a więc około 270 zł). Klawiatura ma pełnowymiarowe i podświetlane klawisze oraz mechaniczny gładzik, a rysik obsługuje 8192 poziomy nacisku i ma opóźnienie 3 ms.

Jeśli chodzi o cenę tabletu, za wersję 8 + 256 GB trzeba zapłacić 2999 złotych.

Zegarkowe nowości od Xiaomi – Watch 2, Watch S3 i Smart Band 8 Pro

Trzy nowości z kategorii urządzeń ubieralnych nie były dla nas żadnym zaskoczeniem, bo debiutowały one już wcześniej w Chinach.

Xiaomi Watch 2 został wyposażony w 1,43-calowy ekran o rozdzielczości 466 x 466 pikseli, zamknięty w aluminiowej obudowie z wodoodpornością 5ATM. Na pokładzie znalazł się układ Snapdragon W5+Gen 1 z systemem Wear OS, nie zabrakło też GPS, monitorowania tętna, natlenienia krwi, stresu i wielu innych parametrów naszego organizmu oraz możliwości śledzenia 160 trybów sportowych. Xiaomi zadbało również o pojemny akumulator 495 mAh. W Polsce zapłacimy za niego 899 złotych.

Drugim z wprowadzonych zegarków jest Watch S3. On również ma do zaoferowania 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED, ale jego design znacznie bardziej nawiązuje do klasycznych zegarków, a Xiaomi pozwoli nam go mocno personalizować, dzięki wymiennym frontom i paskom. Urządzenie obsługuje 150 trybów sportowych, w tym również zimowych. Wśród wartych uwagi funkcji jest też dwuzakresowy moduł nawigacji satelitarnej (GNSS L1 + L5). Nie brakuje też funkcji nastawionych na monitorowanie zdrowia użytkownika, w tym nowość — funkcję badania wzorców snu. Nieco pojemniejszy akumulator 486 mAh ma wystarczyć na maksymalnie 15 dni pracy. Cena? 649 złotych.

Swoją globalną premierę zaliczyła też inteligentna opaska sportowa Xiaomi Smart Band 8 Pro. W odróżnieniu od standardowej wersji, dostępnej na naszym rynku od dawna, ta oferuje duży, bo aż 1,74-calowy ekran AMOLED (o 0,1″ większy niż u poprzednika). Opaska oferuje łączność Bluetooth 5.3 oraz obsługę GPS kilku systemów GNSS, nie brakuje oczywiście NFC do płatności zbliżeniowych. Za jej pomocą możemy monitorować 150 różnych aktywności sportowych, jeszcze dokładniej mierzyć tętno i natlenienie krwi oraz personalizować urządzenie z wykorzystaniem aż 200 tarcz zegarka. Xiaomi ulepszyło też baterię, która ma pojemność 289 mAh i zapewnia o 23% dłuższą żywotność w porównaniu z poprzednikiem. Przy typowym użytkowaniu ma działać przez 14 dni na jednym ładowaniu. Opaska została wyceniona na 319 złotych.