Nvidia Studio otrzymuje nowy sterownik z ważnymi aktualizacjami

Wczoraj odbyła się konferencja technologiczna GTC, w trakcie której Nvidia zaprezentowała osiągnięcia na polu sztucznej inteligencji oraz pokazała najnowszy procesor graficzny Blackwell. A co równie istotne – opublikowano przy tym nowy sterownik Studio. Wprowadza on praktyczne optymalizacje w aplikacjach dla twórców treści. Co się zmienia?
Nvidia Studio
Nvidia Studio

Nvidia Studio to zestaw narzędzi przeznaczonych dla osób zajmujących się różnymi aspektami twórczymi – zaczynając od grafik 3D, na animacjach przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji kończąc. Są one rozwijane wraz z postępem technologicznym, oferując coraz większe możliwości.

Nvidia Studio coraz bardziej zaawansowane

Jeśli zajmujesz się tworzeniem treści, wówczas Studio jest pomysłowym rozwiązaniem na zwiększenie kreatywności oraz zapewnieniem sobie optymalnych efektów. Szereg aplikacji wchodzących w skład zestawu umożliwia działanie na różnych polach, a dzięki najnowszej aktualizacji każda z nich jest jeszcze lepsza. Cała lista zmian jest pokaźna i możesz znaleźć ją na tej stronie, tutaj zaś skupię się na najważniejszych rzeczach:

  • Omniverse Audio2Face dla iClone 8 – wprowadzony został ciekawy efekt, a mianowicie realistyczne poruszanie ustami animowanych postaci. Działa to niezależnie języka, w jakim mówią lub nawet śpiewają. Dano jeszcze bardziej precyzyjną kontrolę nad dostrajaniem animacji za pomocą suwaków i edytora klatek kluczowych;
  • dwa narzędzia Adobe – Substance 3D Stager oraz Substance 3D Sampler – otrzymały dodatkowe funkcje SI. Mają one na celu wygodniejsze tworzenie grafik 3D, a dodatkowo Stager w edycji beta może generować tła;
  • OBS pojawiło się w edycji 30.1 beta. Tutaj wprowadzono korzystanie z protokołu RTS (Real-Time Messaging), co umożliwia wyższą jakość strumieniowania filmów HDR na YouTube.
https://www.youtube.com/watch?v=_kiMqnbTjgg

Czytaj też: Nvidia RTX 50 z 28 Gbps? I to GDDR7? To możliwe…

Ponadto zapowiedziano, że wprowadzona zostanie obsługa DLSS 3.5 z funkcją Ray Reconstruction do RTX Remix, co pozwoli modderom wykorzystywać SI w projektach gamingowych. Najnowszy sterownik Studio można pobrać już poprzez aplikację Nvidia. I jeśli zajmujesz się tworzeniem treści, warto zrobić to jak najszybciej.