PlayStation 5 Pro otrzyma procesor, który zadowoli wszystkich graczy

W sieci pojawiają się kolejne przecieki dotyczące nadchodzącej konsoli PlayStation 5 Pro. Tym razem dotyczą one procesora urządzenia i jeśli się potwierdzą, gracze będą mieć powody do zadowolenia. Zmiany na lepsze dotyczą także innych elementów konsoli Sony.
PlayStation 5
PlayStation 5

Piąta konsola z rodziny PlayStation sprzedała się jak dotąd w ponad 50 mln egzemplarzy – i nadal się sprzedaje, więc nie jest to jeszcze ostateczny wynik. Kolejna jej edycja, nazwana Pro, powinna trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Sony nie podaje na jej temat żadnych oficjalnych informacji, toteż musimy zdawać się na plotki i przecieki. Jeden z nich mamy właśnie dzisiaj, a dotyczy on istotnych podzespołów konsoli.

PlayStation 5 Pro zapowiada się najmocniej ze wszystkich konsol Sony

PlayStation 5 Pro ma mieć taki sam procesor, jak model podstawowy, ale za to z trybem High CPU Frequency, co pozwoli na podniesienie taktowania do 3,85 GHz. Jest to wynik o 10% lepszy niż w przypadku zwykłego PS5. Pamięć systemowa została natomiast zwiększona o 28% – z 448 GB/s na 576 GB/s. Mało ulepszeń? No to dorzucam jeszcze usprawnione audio.

Bardziej technicznie mówiąc, GPU PlayStation 5 Pro będzie wyposażone w 30 WGP obsługujące wyspecjalizowane shadery przejściowe BVH8. Zwykłe PS5 ma tylko 18 WGP. Jak wspominałem wcześniej, konsola ma korzystać z PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution). Ogólnie podsumowując – graficznie ma być lepiej pod każdym względem.

Czytaj też: PlayStation 5 Pro ze Spectral Super Resolution? Jest na to bardzo duża szansa

Cały czas brakuje tylko potwierdzenia od samego Sony, które póki co zachowuje milczenie na temat nowej konsoli. Na szczęście wiemy, że PlayStation 5 Pro na pewno się pojawi, więc wypada czekać cierpliwie na informacje. Jeśli jesteś graczem i chcesz bawić się w maksymalnym komforcie, warto już zacząć odkładać pieniądze na tą konsolę.