World of Warships: Legends trafia na urządzenia mobilne

Na początku był World of Warships, gra o okrętach, która zyskała na PC popularność tak dużą, że producent postanowił wydać grę także w wersji na konsole. World of Warships: Legends została dobrze przyjęta, nic zatem dziwnego, że producent postanowił rozszerzyć dostępność gry także na platformy mobilne, które do tej pory musiały się zadowalać znacznie uproszczoną wersją World of Warships: Blitz.
World of Warships: Legends trafia na urządzenia mobilne

World of Warships: Legends

Jedną z podstawowych zalet gry było umożliwienie graczom konsolowym wspólnej zabawy niezależnie od platformy. Cross-progresja pozwalała na uniezależnienie swoich zasobów i postępu w grze od posiadanej platformy i jej dowolną zmianę, a cross-play oznaczał, że posiadacze PlayStation i Xboxa mają do dyspozycji wspólne serwery i mogą grać razem.

World of Warships: Legends na urządzeniach mobilnych także oferować będzie wspólną zabawę oraz zachowanie postępów. Gra otrzymała oczywiście dostosowany do niewielkich ekranów interfejs pozwalający na sprawne i wygodne sterowanie okrętem – grałem i potwierdzam.

W grze dostępne są w tej chwili setki wiernie odwzorowanych okrętów różnych poziomów, szczegółowe mapy. Tytuł oferuje bogate efekty dźwiękowe i rozbudowaną, efektowną grafikę. Możliwość zagrania rundki czy dwóch w drodze do pracy? Dlaczego nie, rozgrywkę można będzie później kontynuować z padem w ręku przed telewizorem.

Wydarzenia: Planet Clash i wczesny dostęp do japońskich krążowników

Świat World of Warships: Legends żyje, gra jest cały czas rozbudowywana, nie brak też wydarzeń sezonowych. Jednym z nich jest Planet Clash, w którym gracze będą rywalizować w trybie PvE z narastającym w miarę postępów poziomem trudności.

Gracze mogą wybrać jeden z trzech tematycznych okrętów, z których każdy posiada własne unikalne zdolności, w tym „Orbitalne uderzenie” i „Impuls elektromagnetyczny”, a także ze specjalnie przygotowanych dowódców, przeznaczonych dla tych jednostek. Do zdobycia jest ograniczona czasowo waluta – żetony gwiezdne, które można wykorzystać do zakupu astralnych przedmiotów związanych z wydarzeniem, w tym okrętu, kamuflaży i kilku przebrań dowódców.

W marcu zadebiutowały cztery japońskie lekkie krążowniki, dostępne we wczesnym dostępie oraz zadedykowana im specjalna kampania ze 100 kamieniami milowymi. Jednostki mają tiery od IV do VII, a do zdobycia poza nagrodami jest także specjalny dowódca

Nowa kampania “Sveriges Sällhet” oferuje również jeszcze jeden godny pozazdroszczenia okręt, który gracze mogą dodać do swoich flot. Na końcu pięciotygodniowego ciągu zadań zdobyć można paneuropejski pancernik premium VIII poziomu Karl XIV Johan.

Zobacz także: The Thaumaturge to uczta nie tylko dla Warszawiaków, przyprawiona szczyptą mistyki i demonologii (chip.pl)