Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra trafił już do sprzedaży

Zgodnie z zapowiedzią na sklepowe półki w naszym kraju trafił dziś najnowszy flagowy robot sprzątający firmy Roborock – S8 MaxV Ultra. W tym modelu połączono najnowocześniejsze technologie, by zapewnić użytkownikom bezkompromisową wydajność i komfort pracy.
Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra trafił już do sprzedaży

Rewolucyjny flagowiec — Roborock S8 MaxV Ultra

Robot posiada funkcję ssania HyperForce o mocy 10 000 Pa, co przekłada się na niezrównaną skuteczność sprzątania, a dzięki obecnej na pokładzie technologii szczotki bocznej FlexiArm, nawet narożniki czy krawędzie nie są mu straszne – dotrze wszędzie, pozostawiając po sobie idealnie czystą podłogę. Nie zabrakło tutaj oczywiście funkcji sonicznego mycia podłóg VibraRise w ulepszonej wersji 3.0, w której częstotliwość drgań zwiększono z 3 000 do 4 000 razy na minutę. Jest też boczny mop obracający się 185 razy na minutę, który dokładnie czyści listwy przypodłogowe.

Roborock S8 MaxV Ultra porusza się po domu wykorzystując do tego algorytmy unikania przeszkód, rozpoznawania obiektów i planowania trasy. Bazują one na nawigacji laserowej PreciSense i sztucznej inteligencji Reactive AI 2.0. Oczami Reactive AI 2.0 są kamera RGB i skaner 3D na światło strukturalne. To wszystko sprawia, że ten flagowy robot może identyfikować do 73 różnych obiektów, a także poziom zabrudzenia oraz rodzaj podłogi. Dzięki tym ulepszeniom może wykrywać elementy, z którymi nie radziły sobie roboty poprzedniej generacji, a dodatkowo może określić potrzebę kolejnego mycia mopa i przeprowadzenia ponownego mopowania.

Warto też wspomnieć, że producent wyposażył obecną w tym urządzeniu kamerę w dodatkową diodę LED, która oświetla przestrzeń przed robotem, więc może on efektywnie spełniać swoje obowiązki nawet w zaciemnionych pomieszczeniach. Miłym dodatkiem jest też wykrywanie zwierząt domowych i opcja ich omijania. Ponadto, gdy sprząta w ich obecności, dezaktywuje szczotki, pozostawiając tylko funkcję ssania, żeby nie wciągać sierści. Dodatkowo, w miejscach, gdzie zwierzęta przebywają częściej, robot zwiększa moc ssania, aby skuteczniej usunąć sierść i brud.

Jak na flagowy model przystało, mamy tu również wielofunkcyjną stację bazową bazowej 8-in-One RockDock, zapewniającą kompleksową opiekę nad każdą powierzchnią – to w niej następuje automatyczne opróżnianie i uzupełnianie oraz dozowanie detergenty, a także mycie mopa w temperaturze 60°C, który na końcu jest suszony gorącym powietrzem, co przeciwdziała rozwojowi bakterii i pleśni.

5 kwietnia Roborock S8 MaxV Ultra trafił do sprzedaży w Polsce w promocyjnej cenie 5999 zł. Robot dostępny jest w sieciach sklepów Euro RTV AGD oraz Media Expert.