Polskie premiery Honor – już od jutra w sklepach

Urządzenia, o których mowa swoje premiery światowe miały już jakiś czas temu. Do Polski bowiem trafia zaprezentowany w styczniu Honor Magic6 Pro oraz wyczekiwany od zeszłego roku składany Honor Magic V2, oba w dwóch wersjach kolorystycznych.
Polskie premiery Honor – już od jutra w sklepach

Honor Magic6 Pro

Ten nowoczesny smartfon wyposażony został w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 8 trzeciej generacji i 12 GB pamięci operacyjnej. Ekran FHD+ ma przekątną 6,8 cala, jest w stanie odwzorować ponad miliard kolorów. Nowoczesna bateria ma pojemność 5600 mAh, układ zarządzania ładowaniem Power Enhanced Chip HONOR E1 i nowy system zarządzania energią. W konstrukcji wykorzystano kompozyt krzemowo-węglowy, dzięki czemu smartfon jest zdolny do pracy przez wiele godzin nawet w niskich temperaturach bez konieczności doładowywania.

Pracą urządzenia zarządza system Android 14 MagicOS 8.0, wyposażony w funkcje AI i interface oparty na intencjach użytkowników. Magiczny Portal daje dostęp do aplikacji i usług, w oprogramowaniu zastosowano także duży model językowy MagicLM, zdolny do rozumienia i interpretacji języka naturalnego.

Niewątpliwie najmocniejszą stroną Honor Magic6 Pro jest jednak moduł fotograficzny, składający się z trzech aparatów. Aparat główny wyposażony został w dużą matrycę 50 Mpix 1/1,3″, obiektyw 23 mm z automatyczną przysłoną f/1.4-f/2.0, fazowy i laserowy autofocus oraz stabilizację obrazu.

Aparat ultraszerokokątny także został wyposażony w matrycę 50 Mpix, choć sporo mniejszą (1/2,88″), obiektyw 13 mm o jasności f/2 i układ AF.

Najbardziej niezwykły jest jednak trzeci z aparatów, uzbrojony w sensor Samsung Isocell S5KHP3 o wielkości 1/1.49″. Matryca ma rzeczywistą rozdzielczość 200 Mpix, jednak Honor Magic6 Pro nie wykorzystuje całej powierzchni sensora, efektywnie więc pracuje jako układ 180 Mpix. Peryskopowy obiektyw po cropie ma efektywną ogniskową 68 mm i został wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Aparat wyposażony został w system fazowego autofocusa PDAF.

Przedni aparat nie odstaje specyfikacją od głównych – ma 50 Mpix i szerokokątny obiektyw 22 mm f/2.

W oprogramowaniu aparatu znalazła się funkcja HONOR AI Motion Sensing Capture, która automatycznie uchwyci najważniejsze momenty i doskonale poradzi sobie w fotografii sportowej. Aparat został przebadany przez laboratoria DxOMark, z miejsca zajmując pozycję lidera w rankingu.

Honor Magic V2

Składany Magic V2 od razu zwraca uwagę swoim wyglądem, jest bowiem najcieńszym tego rodzaju smartfonem na świecie – w istocie nie różni się grubością od smartfonów o konstrukcji klasycznej. Aby osiągnąć ten rezultat, Honor wyposażył swojego składaka w dwie ultracienkie (2,72 mm) baterie krzemowo-węglowe o łączniej pojemności 5000 mAh. Zawias, odpowiadający za możliwość składania smartfonu, wykonany został za pomocą druku 3D z tytanu. Certyfikat SGS gwarantuje, że elastyczny ekran o przekątnej 7,92″ wytrzyma aż 400 tysięcy zgięć.

Honor Magic V2

Sercem składanego Honora jest procesor Snapdragon 8 drugiej generacji, a towarzyszy mu 16 GB pamięci operacyjnej.

Honor Magic V2 uzbrojony został w zestaw trzech aparatów fotograficznych – główny aparat 50 Mpix ma stabilizowany obiektyw 24 mm o jasności f/1,9 i układ AF wsparty laserowym systemem 8×8 dToF.

Aparat ultraszerokokątny także ma matrycę 50 Mpix, której towarzyszy obiektyw 13 mm f/2 z autofocusem. Dodatkowo w Honor Magic V2 można znaleźć wyposażony w fazowy autofocus aparat 20 Mpix ze stabilizowanym teleobiektywem 62 mm o jasności f/2.4. Przedni aparat jest zdwojony (w obu ekranach) i składa się z dwóch modułów 16 Mpix.

Honor Magic V2 wyposażony został w oprogramowanie MagicOS 7.2, oparte o Androida 13, dostosowane do dużych ekranów – tryb Dual Tasking Efficiency umożliwia podzielenie ekranu na dwie pełnoprawne części, przeznaczone dla różnych aplikacji.

Honor Magic V2

Ceny i dostępność

Obie nowości można zamówić już 5 kwietnia. Honor Magic6 Pro dostępny będzie w wersji 12/512 GB, która została wyceniona na 5999 zł, przy czym każdy, kto zdecyduje się na zakup smartfonu w premierowej promocji, będzie mógł odebrać tablet Honor Pad 8 gratis.

Składany Honor Magic V2 w wariancie 16/512 GB z kolei można będzie nabyć w cenie 8999 zł. Także i tu przewidziana jest promocja na premierę – nabywca smartfonu będzie mógł odebrać wraz z nim tablet Honor Pad 9 gratis.

Oba modele będą szeroko dostępne w sieciach sprzedaży – między innymi w ofertach operatorów Orange, Plus oraz sieci Play, która została partnerem strategicznym marki, a także w sklepach RTV EURO AGD, X-kom i MediaExpert.