Oficjalny mod Cyberpunk 2077 do Opera GX – i Ty zostań netrunnerem

Przeglądarka internetowa to program, na który najczęściej nie zwracamy uwagi, o ile – rzecz jasna – z jakiegoś powodu nie zacznie robić problemów. Większość jest bardzo podobna do siebie, wszystkie mają też zbliżoną funkcjonalność. Opera nie figuruje na szczytach list popularności, lecz od dawna proponuje więcej, integrując przemyślnie różnego typu usługi w standardowej przeglądarce.
Oficjalny mod Cyberpunk 2077 do Opera GX – i Ty zostań netrunnerem

Ale Opera to także Opera GX, przeglądarka – kombajn dla graczy, który można modyfikować. I tak się składa, że światło dzienne ujrzał właśnie oficjalny mod dla miłośników gry Cyberpunk 2077, przygotowany w kooperacji z CD Projekt RED.

Mod Cyberpunk 2027 jest wielki – także rozmiarami

W skład klimatycznej modyfikacji, która zabierze nas do Night City i pozwoli poznać klimat miasta, wchodzi:

  • Animowana tapeta przedstawiająca V w Night City na tle Quadra Turbo-R V-Tech, zmieniająca się wraz z upływem czasu w ciągu dnia i nocy. Modyfikacji można poddawać poszczególne jej elementy, jak: kolory pary, światła czy efekty odblasków.
  • Specjalnie dedykowane motywy, które mogą synchronizować się z oświetleniem RGB na urządzeniach Logitech, Razer, Asus czy Corsair.
  • Muzyka w tle, specjalne dźwięki przeglądarki oraz odgłosy klawiatury rodem z Cyberpunka 2077.
  • Shader, dzięki któremu podczas przeglądania możemy doznać łagodnych objawów Cyberpsychozy.

Mod jest dostępny za darmo w GX.Store, dla każdego użytkownika przeglądarki Opera GX. Podczas instalacji program ostrzega o znacznych rozmiarach modyfikacji i że instalacja może chwilę potrwać, lecz w praktyce nie stanowi to problemu. Zmiana wyglądu nie wpływa w widoczny sposób na wydajność, producent zresztą chwali się, że Opera GX umożliwia dostosowanie przez użytkownika zasobożerności przeglądarki i zapotrzebowania na przepustowość sieci.

Czy nie pora zatem wybrać się do Night City?