Robot sprzątający Dreame X40 Ultra to mistrz czyszczenia podłóg

Dreame nie przestaje zasypywać nas nowościami. Tym razem firma przedstawiła serię X, w której wiodącym modelem jest Dreame X40 Ultra. Jak sama nazwa wskazuje, ten robot sprzątający nie ma sobie równych, a jego celem jest pozostawienie naszej podłogi idealnie czystej, nawet w trudno dostępnych miejscach.
Robot sprzątający Dreame X40 Ultra to mistrz czyszczenia podłóg

Tak w pełni automatycznego i dokładnego sprzątania jeszcze nie było

Jak przystało na nowoczesny robot sprzątający, Dreame X40 Ultra nie tylko odkurza, ale też mopuje podłogę. Urządzenie charakteryzuje się imponującą siłą ssania na poziomie 12000 Pa, co sprawia, że żadne zanieczyszczenia nie są mu straszne – sierść domowych pupili, gruz czy pył podczas wiosennych remontów, przy mniejszej liczbie przejść, co skutkuje szybszymi i lepszymi wynikami. W zależności od potrzeb, mamy tutaj 4-poziomową moc ssania.

Panie z długimi włosami czy właściciele pupili z wyjątkowo bujną sierścią wiedzą, jak uciążliwe jest wyplątywanie włosów ze szczotki odkurzacza – tutaj nie będzie takiego problemu, go Dreame X40 Ultra został wyposażony w trzy zestawy głowic zaprojektowanych z myślą o bezpieczeństwie, które automatycznie tną i kierują ludzkie oraz zwierzęce włosy do pojemnika na kurz. To oszczędność czasu i wysiłku, jaki normalnie trzeba włożyć w tę czynność. Ta szczotka o nazwie Tri-Cut dostępna jest jednak osobno, więc to należy mieć na uwadze.

Korzystając z robota odkurzającego, często mamy obawy co do dokładnego czyszczenia trudniej dostępnych miejsc, zwłaszcza przy krawędziach czy listwach podłogowych. W przypadku X40 Ultra takiego problemu nie ma. Sprzęt wyposażono bowiem w pierwsze w branży rozwiązanie oparte na wysuwanej i podnoszonej szczotce bocznej. Innowacja ta pozwala na dotarcie we wszystkie zakamarki, a napędzana silnikiem szczotka boczna, wystająca ponad 10 mm od korpusu odkurzacza, sprawnie pozbędzie się wszystkich zanieczyszczeń.

Tak dokładnie sprzątanie nie dotyczy tylko odkurzacza, ale też mopowania. Funkcja MopExtend RoboSwing sprawia, że X40 Ultra (oraz wszystkie modele z serii X) może zagłębić się pod niskie meble i wystarczy do tego mu nawet 4-centymetrowa szczelina, skutecznie eliminując ukryty tam kurz i zanieczyszczenia. Producent zadbał też o opcje podnoszenia szczotki głównej, bocznej i mopa, co jest szczególnie przydatne podczas sprzątania różnych powierzchni – gdy robot natrafi na dywan, podniesie nakładki mopujące, z kolei, gdy mopuje, szczotki są unoszone, co zapobiega przenoszeniu się zanieczyszczeń.

Jak na model Ultra przystało, producent zadbał, by był on jak najbardziej samodzielny, a osiągnięto to dzięki stacji bazowej All-In-One. To właśnie tam dzieje się cała „magia”. Po skończonym sprzątaniu Dreame X40 Ultra (i pozostałe modele z serii X) ma opróżniane pojemniki na kurz i wodę. Co ciekawe, jest możliwość podłączenia tam wody, a jeśli zapewnimy też odpływ, pozbawia nas to konieczności wymieniania wody w zbiorniku, bo stacja sama pozbędzie się brudów i uzupełni czystą wodę. Środki czyszczenia też są automatycznie dozowane.

Obrotowy mechanizm przekładni napędza centralną nakładkę czyszczącą, zapewniając idealnie czyste nakładki mopujące – nawet uporczywy brud, który się do nich przykleił, zostanie usunięty. Po dokładnym umyciu w temperaturze sięgającej nawet 70°C mamy pewność, że kolejne sprzątanie przebiegnie bez zarzutów. Dreame zadbało nawet o zminimalizowanie zużycia energii dzięki czterem regulowanym poziomom temperatury mycia. Na końcu następuje natomiast automatycznie suszenie mopa gorącym powietrzem, co zapobiega rozwojowi pleśni i nieprzyjemnych zapachów.

Dzięki technologii DualBoost 2.0 i zamontowanemu w stacji workowi na kurz o pojemności 3,2 l, na długi czas możemy zapomnieć o jego wymianie. Może on wystarczyć nawet na 75 dni, co w skali roku daje nam mniej niż sześć wymian.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Dreame X40 ultra wyposażono w inteligentną nawigację Pathfinder i wykrywanie przeszkód AI, by konsekwentnie znajdować najbardziej efektywną trasę sprzątania oraz skutecznie omijać wszelkie przeszkody, jakie znajdą się na jego drodze. Na pokładzie znalazła się także technologia wykrywania zabrudzeń CleanGenius 2.0, dzięki której robot automatycznie zidentyfikuje mocno zabrudzone obszary i w razie potrzeby zainicjuje dodatkowe czyszczenie.

Dreame X40 Ultra jest już dostępny w przedsprzedaży

Jak widzicie, urządzenie zaprojektowano tak, by wynieść sprzątanie na jeszcze wyższy poziom. Jeśli podłączymy stację do ujęcia wody i odpływu, to jedynie raz na około 75 dni musimy pamiętać o opróżnieniu worka na kurz, bo wszystko inne dzieje się w pełni automatycznie, a my mamy czas na przyjemności czy inne domowe czynności, podczas gdy ten nowoczesny robot sprzątający zapewni nam idealnie czyste podłogi w całym domu.

Dreame X40 Ultra w wersji „Complete” jest już dostępny w przedsprzedaży od 3 kwietnia razem z rocznym zestawem konserwacyjnym. Jego cena wynosi 6549 zł, a X40 Ultra w cenie 6099 zł. Dodatkowo w ramach przedsprzedażowych korzyści możemy otrzymać kupon rabatowy o wartości 400 zł do wydania na dowolny produkt w sklepie internetowym Dreame.

Lokowanie produktu: Dreame