Genesis Zircon XIII – najbardziej zaawansowana mysz marki z okazji jej rocznicy

Marka Genesis obchodzi w tym roku swoje 13. urodziny. Z tej okazji wprowadza na rynek myszkę Zircon XIII. Wśród jej wartych uwagi funkcji znajdują się możliwość wymiany przełączników przycisków głównych bez lutowania oraz precyzyjne dopasowanie urządzenia do rodzaju używanego chwytu. Co jeszcze?
Zircon XIII
Zircon XIII

Dobra myszka posłuży nie tylko graczom. Wiele osób korzysta z niej do codziennej pracy, więc im bardziej wygodniejsza, tym większy komfort. W przypadku nowego modelu ma być on całkowity, ponieważ dosłownie wszystko da się tu dostosować do indywidualnych potrzeb. No i nie można mieć żadnych zastrzeżeń co do precyzji urządzenia, które już trafiło na sklepowe półki.

Co potrafi Zircon XIII?

Zircon XIII to nowoczesna mysz będąca jednym z pierwszych, w pełni konfigurowalnych modeli dla graczy na rynku. Zastosowano w niej wymienny panel grzbietu urządzenia, co pozwala też na regulację kształtu bryły i precyzyjne dopasowanie urządzenia do rodzaju używanego chwytu. Podobnie można regulować stabilność. Do zestawu dołączone są specjalne gripy, które wystarczy nakleić w wybranych miejscach, aby dopasować ją do swoich potrzeb.

Zircon XIII oferuje ponadto możliwość wymiany przełączników przycisków głównych bez lutowania (gniazda hot – swap), montażu sprężyn do zmiany ich siły nacisku (15g/25g), a nawet regulacji skoku (0,4/0,5/0,6/0,7 mm) – dzięki dołączonym dystansom. Zastosowany czujnik czujnik Pixart PAW3395 zapewnia pełną sprawność przy dowolnych zastosowaniach, a technologia Motion – Sync odpowiada za błyskawiczną synchronizację urządzenia z komputerem.

Zircon XIII

Czytaj też: Test myszki Razer DeathAdder V3 Pro, którą zachwycają się e-sportowcy

Zircon XIII to pierwsza myszka Genesis, w której zastosowano połączenie RapidSpeed Wireless. Ma gwarantować stabilną i szybką komunikacją bezprzewodową. Jeśli wolisz kabel, myszkę możesz podpiąć do komputera lub laptopa za pomocą przewodu Paracord. Ma on dwie końcówki do zastosowania: USB-C i USB Typu A.

Istotnym aspektem każdej myszki są przełączniki – Genesis umieścił w tym urządzeniu Kailh 8.0, których żywotność jest szacowana na 8 mln kliknięć. Dodatkowo funkcjonalność myszki możesz zwiększyć za pomocą dedykowanego oprogramowania. A za ile to wszystko? “Gryzoń” jest dostępnych w dwóch wersjach: białej oraz czarnej. W każdym przypadku jego cena to 269 zł.