Premiera Bemi Revo. Kolejna inteligentna obrączka pojawia się na rynku

Według szacunków rynek inteligentnych obrączek do 2032 roku może osiągnąć wartość nawet 22 mld dolarów. Do sprzedaży, zwłaszcza w tym roku, trafia coraz więcej modeli, a najnowszy został wypuszczony przez markę Bemi. Co ma do zaoferowania Bemi Revo?
Premiera Bemi Revo. Kolejna inteligentna obrączka pojawia się na rynku

Bemi Revo debiutuje na polskim rynku

Nowy gadżet do noszenia od Bemi to inteligentna obrączka, której celem jest monitorowanie naszego stanu zdrowia oraz aktywności fizycznej. Na pokładzie znalazł się innowacyjny zestaw optycznych czujników HR+O2 (czujnik optyczny + 2 diody LED – zielona i czerwona), który wykonuje pomiary tętna, ciśnienia krwi oraz saturacji w trybie pojedynczego pomiaru, a także 24-godzinnego monitoringu tych parametrów. Dostępna jest także opcja wyboru częstotliwości pomiarów w zakresie 30/40/50/60 minut. Nie zabrakło też dedykowanej aplikacji, która umożliwia kontrolę ciśnienia za pomocą kalibracji poprzez dodanie swoich referencyjnych parametrów.

Bemi Revo służy też do monitorowania aktywności fizycznej, takiej jak bieganie, jazda na rowerze, skakanka, spacer, wspinaczka, joga, golf czy taniec oraz posiada licznik kroków, a także wskazuje przebyty dystans.  Podobnie jak większość dostępnych na rynku urządzeń do noszenia, także ta inteligentna obrączka wspiera dbanie o zdrowy sen. W aplikacji sprawdzimy wykres snu, pokazujący nam nasze nawyki w tej kwestii. Będziemy tam mogli otrzymać również wskazówki, jak poprawić jakość snu. Inteligentna obrączka rejestruje całkowity czas snu, czas snu głębokiego, snu płytkiego oraz ilość przebudzeń. Dodatkową funkcją urządzenia jest zdalna kontrola migawki aparatu w telefonie, co pozwala na wygodne wykonywanie zdjęć z odległości poprzez dwukrotne zgięcie palca, na którym znajduje się obrączka.

Jeśli chodzi o łączność, obrączka Bemi Revo łączy się ze smartfonem przez Bluetooth 5.2. Urządzenie wykonano z polerowanej ceramiki oraz medycznej stali nierdzewnej klasy 316, którą charakteryzuje wysoka odporność na korozję. Producent wykorzystał trwałe i bezpieczne materiały, w dodatku bardzo lekkie, bo dostępna w kilku rozmiarach obrączka waży zaledwie 5 gramów. Urządzenie posiada też ochronę IP68, jest więc odporne na kurz, wilgoć oraz krótkotrwałe zanurzenie w wodzie.

Wspomnieć trzeba także o czasie pracy, bo w zależności od sposobu użytkowania obrączka na jednym ładowaniu może działać od 3 do 7 dni. W zestawie jest eleganckie etui działające jako stacja ładująca z wbudowanym powerbankiem o pojemności 400 mAh. Wykorzystując go można w godzinę załadować Bemi Revo, a pełna bateria w etui wystarczy na aż 15 takich cykli ładowania.

W zestawie z inteligentną obrączką Bemi Revo przedawana jest stacja ładująca z wbudowanym powerbankiem (USB-C), zawieszka na szyję do stacji ładującej oraz magnetyczny kabel ładujący USB-C/USB-A. Bemi Revo dostępny jest w kolorze białym oraz czarnym w cenie 500 zł. Polskim dystrybutorem marki jest 4cv Mobile.