Google dodaje Gemini do wyszukiwarki. Będzie jeszcze lepiej, wygodniej i przejrzyściej

Wyszukiwarka Google’a to narzędzie, z którego korzystają dosłownie wszyscy. Choć już obecnie ma ono mnóstwo możliwości, kto powiedział, że nie da się jeszcze więcej? Na konferencji dla deweloperów Google I/O pokazano kolejne usprawnienia. I powiem jedno – mają one sens!
Google
Google

Nowe możliwości są dostępne dzięki wprowadzeniu autorskiego modelu sztucznej inteligencji, czyli Gemini. Jej zastosowanie ma nie tylko dawać bardziej precyzyjne wyniki, ale także umożliwiać zadawanie bardziej zaawansowanych zapytań i uzyskiwać odpowiedzi na podstawie zdjęć. Ponadto przy skomplikowanych zapytaniach Google będzie serwować także bogate odpowiedzi – z podziałem treści, mapami, grafikami itp.

Google wprowadza wyszukiwanie w sieci na nowy poziom

Samo sedno działania wyszukiwarki nie ulega zmianom – nadal wyniki opierają się na miliardach zindeksowanych stron w sieci, monitorowanych przez roboty. Nowości mają jednak usprawnić to, co chcemy osiągnąć, korzystając z usługi Google’a. Na przykład możesz nakazać wyszukiwarce ułożenie jadłospisu na tydzień przy uwzględnieniu takich elementów, jak tanie koszty oraz położenie nacisku na potrawy, które można przygotować w mikrofalówce. W odpowiedzi spodziewaj się wygenerowania takiego właśnie menu.

Wprowadzenie Gemini pozwala także na lepsze znajdowanie pasujących Twoim planom lokalizacji, układanie planów podróży, treningów, szukanie zakupów i wiele innych czynności. Pomoże także w odkrywaniu nowych miejsce. Ponadto można będzie korzystać z Obiektywu Google, aby znaleźć odpowiedzi na pytania związane z tym, co pokazuje. Zobacz poniższy klip, który wyjaśni najlepiej, jak to działa:

Czytaj też: Apple i Google w ramach wspólnej grupy roboczej. Mam nadzieję, że dowiozą obiecany nowy standard branżowy

Wyniki wyszukiwania otrzymają trzy możliwości kategoryzowania: oryginalne, uproszczone oraz rozbudowane. To jeszcze bardziej ułatwi każdemu życie. No właśnie, a kiedy? W tym tygodniu nowe opcje otrzymają użytkownicy usług Google’a w USA. Kolejne kraje zostaną nimi objęte w nadchodzących miesiącach, a do końca roku będą dostępne dla miliarda ludzi. Niestety, konkretnych dat nie podano, dlatego tez pozostaje nam czekać cierpliwie.