Apple Watch 10 z większym ekranem?

Debiut najnowszej odsłony smartwatcha Apple’a spodziewany jest jak zwykle we wrześniu. Wiele osób spodziewa się przy tym, że jubileuszowa, 10 odsłona Apple Watcha przyniesie w końcu nową konstrukcję. To jednak może nie być takie oczywiste.
Apple Watch 10 z większym ekranem?

Apple Watch 10 lub X na renderach CAD

Apple Watch 10 (lub X, bo pojawiają się przecieki, że jubileuszowa edycja doczeka się właśnie takiej nazwy) pojawił się właśnie na surowych renderach CAD. Jeśli są prawdziwe, wynika z nich, że 10 edycja po raz kolejny będzie podobna do poprzedniej… i jeszcze poprzedniej… i jeszcze poprzedniej – krótko mówiąc, mamy do czynienia z klasyczną formą, z cyfrową koronką i przyciskiem z boku.

Spodziewane na podstawie owych plików CAD zmiany dotyczą rozmiarów – wydaje się, że Apple Watch X będzie większy od AW9, ale mniejszy od Apple Watch Ultra. Oceniany na podstawie grafik rozmiar to 46 x 39,7 x 11,6 mm, przy czym tegoroczne edycje spodziewane są w rozmiarach 45 i 49 mm.

Ekran Apple Watch X ma być większy od każdego z nich, mając przekątną 2 cale. Konstrukcja widoczna na renderach zdaje się również zaprzeczać ploteczkom o tym, że tegoroczna edycja doczekałaby się zmian w systemie mocowania pasków – na grafikach widać dobrze znany system, w którym pasek wsuwa się z boku, a nie spodziewane magnetyczne mocowanie.

Trzeba przyznać, że Apple nie ułatwia życia miłośnikom przecieków o Apple Watch. Fundamentalne zmiany konstrukcyjne i w wyglądzie spodziewane są przez ostatnie lata co roku, tymczasem wrześniowe premiery rozwiewają marzenia fanów, którzy dostają kolejną, rzecz jasna poprawioną, edycję tego samego. I może nawet to nie jest takie złe, od 3 lat używam Apple Watch 6 zupełnie bez ciśnienia na zmiany…

Zobacz też: Apple Watch Series 10 w końcu zaoferuje dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu (chip.pl)