[WIDEO] Computex 2024. Czy te targi mają jeszcze sens?

W obliczu wiadomości o technologii pokonujących kilometry szybciej niż jakikolwiek samolot, trudno jest doprowadzić do sytuacji, w której jakieś wydarzenie lub impreza stają się interesujące z perspektywy bezpośredniej relacji z miejsca. Ponadto coraz rzadziej producentom na tym zależy, bo skoro mogą kontrolować przekaz, to dlaczego mieliby tego nie robić? Z drugiej strony to szansa dla mniejszych firm, które mogą przygotować niespodzianki dla tych, którzy je odwiedzą. A jak było na Computex 2024?
[WIDEO] Computex 2024. Czy te targi mają jeszcze sens?

Computex 2024 prosto z Tajwanu! Obejrzyj wideo i zostaw subskrypcję.

Teoretycznie te targi miały być inne niż wszystkie, a to ze względu na rewolucję konsumenckich zastosowań sztucznej inteligencji, które mają zmienić nasze postrzeganie zarówno smukłych laptopów, jak i potężnych stacji roboczych. To rok, w którym procesory ARM wreszcie mają zrobić różnicę na Windowsie, a Intel i AMD – poczuć oddech Qualcomma i jego Snapdragonów X.

Tyle, że niewiele z tej atmosfery da się wyczuć na stoiskach. Nie wszyscy producenci zaprezentowali swoje sprzęty na miejscu – o pewnych nowościach, jak laptopy Surface, słyszeliśmy na konferencjach i w zasadzie tylko tam. Zabrakło też zapowiedzi nowych kart graficznych dla konsumentów – czegoś, co mogłoby wygenerować sporo zamieszania.

To logo pojawiało się w wielu miejscach, ale czy naprawdę coś znaczy?

Targi Computex w Tajwanie nie zmieniają się jednak pod pewnymi względami – to w dalszym ciągu święto dla tych, którzy kochają komputery i peryferia. Niezależnie, czy jesteście fanami małych, dużych, zabawnych czy poważnych sprzętów, to każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do tego z perspektywy Polaka Computex dostarczył mi sporo doświadczeń, których nie spotkamy na europejskich czy nawet amerykańskich wydarzeniach.

Zobaczcie wideo, by odkryć kilka mniej lub bardziej oczywistych faktów o targach Computex i by spojrzeć na jeden z ciekawszych sprzętów zaprezentowanych podczas wydarzenia – laptop ROG Project Dali.