Nvidia AI Workbench – rozwiązanie, które znacząco podnosi komfort pracy związanej z SI

AI Workbench to stworzone przez Nvidię narzędzie, które usprawnia przepływ pracy deweloperów sztucznej inteligencji. Ponadto integruje i automatyzuje różne aspekty procesu rozwoju, a w efekcie ułatwia analitykom danych i programistom zarządzanie ich pracą i współpracę na heterogenicznych platformach. Może znacznie podnieść komfort pracy z modelami SI, a co istotne – jest darmowe.
AI Workbench
AI Workbench

Od czasu upowszechnienia się sztucznej inteligencji mamy coraz więcej narzędzi, za pomocą których możemy korzystać z jej możliwości. AI Workbench wchodzi w skład pakietu RTX AI Toolkit, na który składają się zestawy programistyczne oraz narzędzia. Będzie je można wykorzystać do tworzenia personalizowanych modeli z techniką RAG (retrieval-augmented generation)

Jak AI Workbench ułatwi życie programistom?

Jak doskonale zdaje sobie sprawę każdy programista, optymalizacja zadań związanych ze sztuczną inteligencją wiąże się z koniecznością wykonania wielu złożonych operacji. A co gorsze, wiele z nich trzeba powtarzać przy tworzeniu kolejnych iteracji. Podczas tych działań mogą trafić się problemy – AI Workbench powstało właśnie po to, aby im zapobiegać.

Jak podaje Nvidia, jej narzędzie “integruje i automatyzuje różne aspekty procesu rozwoju”. Ponadto pozwala na usprawnienie procesów, zmniejszając złożoność zadań. Znajdziemy tu między innymi:

  • integrację z narzędziami do zarządzania projektami – np. GitHub i GitLab, co ułatwia współpracę;
  • spójność w trakcie skalowania z lokalnego komputera do chmury;
  • prostą konfigurację – nie trzeba zaawansowanej wiedzy, aby wykorzystać wszystkie możliwości narzędzia.
AI Workbench

Czytaj też: Sztuczna inteligencja zdradziła ludzi. Eksperci mówią o poważnym problemie

Jeśli interesuje Cię głębsze poznanie tematu, na blogu AI Decoded znajdziesz więcej informacji na ten temat. Producent zachęca, aby korzystać z AI Workbench i testować je na wszelkie sposoby, co pomoże w jego rozwoju oraz likwidacji ewentualnych błędów.