One Plus Ace 3 Pro będzie mieć dużą baterię, choć znacznie wyszczupleje

Od jakiegoś czasu standardem w smartfonach z systemem Android stały się baterie 5000 mAh. Dzięki temu nawet mocne urządzenia mają zadowalający czas pracy na jednym ładowaniu, ale też taka bateria skutecznie zapobiegała do tej pory budowie naprawdę cienkich urządzeń. Wygląda jednak na to, że OnePlus zdołał rozwiązać ten problem i zaoferował w nowym Ace 3 Pro znacznie cieńszą baterię, która do tego ma większą pojemność.
OnePlus 12r Genshin Impact

OnePlus 12r Genshin Impact

Co wiemy o One Plus Ace 3 Pro?

Niestety niezbyt wiele. Przecieki sugerują, że będzie to urządzenie dostępne w dwóch lub trzech wariantach pamięciowych – mowa tu o wersjach wyposażonych w 16 GB RAM i 512 GB flash, 24 GB RAM i 1 TB flash, a spekuluje się także o tym, że możliwy jest również najtańszy wariant 12 GB RAM i 256 GB flash.

OnePlus Ace 3 Pro

Najciekawsze ma być oczywiście ogniwo zasilające. Zdjęcia, opublikowane przez Digital Chat Station, mają pokazywać klasyczne ogniwo 5000 mAh pochodzące z One Plus Ace 2 (inaczej OnePlus 11R), które mierzy 6 mm, oraz nowe ogniwo o grubości 5,51 mm, które ma mieć pojemność 6100 mAh. Jak sugeruje GSMArena, nowe ogniwo opracowane zostało we współpracy z CATL i nazywa się Glacier Battery. One Plus Ace 3 Pro będzie zaś pierwszym smartfonem, który będzie w nie wyposażony. Najprawdopodobniej smartfon będzie można ładować mocą 100W.

Jeśli nowa bateria spełni oczekiwania, można spodziewać się, że trafi także do kolejnych urządzeń OnePlus. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można oczekiwać, że inni producenci nie przyjmą tego dobrze i zapewne w najbliższym czasie zobaczymy podobne rozwiązania także wśród wyższych modeli innych marek. Czy możliwe jest, by podobna bateria trafiła także do urządzeń Apple?

OnePlus Ace 3 Pro

Pewne jest jedno: na wzrost pojemności baterii czekamy od dawna. Użytkownicy co do zasady zignorowali te modele, które miały wyjątkowo duże baterie, włożone kosztem gabarytów – nie tego oczekiwali. Z drugiej strony coraz mocniejszy sprzęt coraz trudniej nakarmić energią, a sprzętowo-programowe mechanizmy oszczędzania energii nie są rozwiązaniem problemu – pod obciążeniem nie mają czego i jak oszczędzać. Dodatkowe 1/5 pojemności bez konieczności powiększania obudowy jest dość atrakcyjnym pomysłem, by dało się przełknąć nawet wzrost kosztów takich urządzeń.

Zobacz także: Galaxy S25 Ultra to dla Samsunga priorytet. Reszta modeli zostanie potraktowana po macoszemu (chip.pl)