Czy tego chcesz, czy nie, otrzymasz nową wersję Sticky Notes

Korzystasz z systemowej aplikacji Sticky Notes? Jeśli tak, możesz spodziewać się niezapowiedzianych zmian. Microsoft dokonał jej aktualizacji, wiążącej się ze zmianą frameworka. Równocześnie dodał nowe rozwiązania, które mają usprawnić jej pracę oraz dać dodatkowe możliwości użytkownikom. Poprawka działa zarówno w Windows 10, jak i Windows 11.
Sticky Notes
Sticky Notes

Sticky Notes to przydatne narzędzie do zapisywania ważnych rzeczy, a pełni mniej więcej taką rolę, jak karteczka samoprzylepna doklejona do monitora. Przyznam szczerze, że nie korzystam z tego, nie znam tez nikogo, kto by używał aplikacji, jednak cieszy się ponoć tak dużą popularnością, że Microsoft nie tylko ją utrzymuje w kolejnych wydaniach Windows, ale również usprawnia.

Odświeżone Sticky Notes – co potrafią?

Do tej pory aplikacja Sticky Notes była wykonana za pomocą Windows Universal Platform, teraz została przeniesiona na Win32 bez technologii webowych. Podrasowano interfejs użytkownika, dzięki czemu jej obsługa jest bardziej wygodna i przejrzysta. Nową możliwością jest wykonywanie zrzutów ekranu. Zrzut wykonywany jest dla aktywnego okna. Wystarczy przycisnąć jeden przycisk w aplikacji i gotowe.

Co więcej – jeśli wykonujesz zrzut ekranu strony internetowej, aplikacja zapamiętuje źródła zamieszczonych na niej grafik. W górnej części zrzutu ekranu zamieszczany jest link. Można to jednak wyłączyć w ustawieniach.

Sticky Notes

Czytaj też: Windows 10 z nowościami po zakończeniu wsparcia? Wiele na to wskazuje

Dodano również możliwość skanowania tekstu (OCR) i zapisywania go w formie edytowalnej. W interfejsie pojawia się także integracja z Copilotem (a jakże) oraz kilka innych wygodnych rozwiązań. Jeśli chcesz z nich skorzystać, sprawdź już teraz, czy masz nową wersję Sticky Notes. Jeśli nie – spodziewaj się jej w najbliższym czasie.