Potencjał TRIDON Mk2 jest niezrównany. System obrony powietrznej wejdzie na nowy poziom

Firma BAE Systems Bofors zamierza wzbudzić sensację na nadchodzących targach obronnych Eurosatory w Paryżu, mając w planach prezentację swojego najnowszego dzieła w dziedzinie naziemnej obrony powietrznej, czyli systemu TRIDON Mk2.
Potencjał TRIDON Mk2 jest niezrównany. System obrony powietrznej wejdzie na nowy poziom

BAE Systems zaprezentuje nowy system obrony powietrznej na targach Eurosatory

Na wystawie Eurosatory, która odbędzie się w dniach 17-21 czerwca, nie zabraknie BAE Systems Bofors, która to zaprezentuje jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów przeciwlotniczych, mających sprostać coraz bardziej powszechnemu zagrożeniu ze strony dronów. Mowa o systemie TRIDON Mk2, który to ma stanowić znaczący krok naprzód w technologii obrony powietrznej. Według BAE Systems Bofors ten nowoczesny system połączy wysoką precyzję, ogromną siłę ognia i wyjątkową modułowość, co uczyni go idealnym rozwiązaniem do ochrony zarówno infrastruktury wojskowej, jak i cywilnej.

Czytaj też: Trebusze na wojnie. Do obsługi tego urządzenia potrzeba kilku wyszkolonych Izraelczyków

Chociaż prezentacja z wszystkimi szczegółami będzie miała miejsce publicznie, to wiemy już, że system będzie wyróżniać się niezrównaną skutecznością, a to szczególnie wśród dział kalibru 40 mm oraz mniejszych. Związana z TRIDON Mk2 zaawansowana technologia, będąca wynikiem niemal 90 lat doświadczenia w obronie powietrznej, wyróżni się zdolnością do szybkiego zwalczania wielu zagrożeń z precyzją i efektywnością. Gdyby tego było mało, TRIDON Mk2 będzie również cechować wysoka opłacalność oraz łatwość wdrożenia i utrzymania, podczas gdy jego modułowość ma umożliwić szerokie dostosowanie do ewoluujących potrzeb obronnych oraz płynne integracje nowych technologii, zapewniając tym samym długoterminową przydatność i zdolności.

Czytaj też: Most Krymski chroniony przez supersystem. Rosja rozstawiła potężny przeciwlotniczy S-500

Elastyczność TRIDON Mk2 ma być z kolei jednym z jego największych atutów. Ten system powstał bowiem po to, aby zwalczać możliwie najszerszy zakres zagrożeń, bo od dronów i pocisków manewrujących po samoloty i pojazdy opancerzone.