Microsoft Store otrzymuje w końcu funkcję, która powinna być w nim od zawsze

Microsoft pracuje nad nowymi funkcjami i aktualizacjami aplikacji Microsoft Store na Windows 11 i 10. Mimo że producent wprowadził już wiele zmian, aplikacja nadal pozostawia wiele do życzenia, szczególnie w sekcji “Biblioteka”, w której można możesz pobierać aktualizacje i uzyskiwać dostęp do wszystkich posiadanych aplikacji i gier. Według doniesień otrzyma w końcu bardzo potrzebną funkcję.
Microsoft Store
Microsoft Store

Osoby biorące udział w programie Windows Insider mogą korzystać z nowości przed wszystkimi. Pozostali użytkownicy muszą póki co czekać, aż zakończą się jej testy, a jeśli ich wynik będzie pomyślny, wówczas zostanie ona wprowadzona dla wszystkich. O czym mowa?

Microsoft Store z wyszukiwaniem w Bibliotece

Użytkownik portalu X o nicku “PhantomOfEarth” zauważył, że aplikacja Microsoft Store ma teraz pole wyszukiwania w sekcji „Biblioteka”. Umożliwi to użytkownikowi znalezienie aplikacji lub gry w osobistej bibliotece bez konieczności nadmiernego przewijania lub korzystania z głównego wyszukiwania w sklepie. Ale uwaga – Microsoft testuje nowe pole wyszukiwania z ograniczoną grupą Insiderów, co oznacza, że ​​nie każdy Insider może uzyskać dostęp do nowej funkcji.

To z pewnością niezwykle praktyczne rozwiązanie dla osób, które mają kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt aplikacji w swojej bibliotece. Dzięki możliwości szybkiego ich odnalezienia łatwiej dokonywać aktualizacji czy instalacji nowych apek.

Microsoft Store
fot.: PhantomOfEarth

Czytaj też: Microsoft ogłasza koniec wsparcia dla dwóch edycji Office. Co robić, jeśli którejś używasz?

To miłe, że Microsoft wprowadza przydatne zmiany w swojej aplikacji, ale nadal brakuje niektórych z najbardziej oczekiwanych funkcji w Microsoft Store, takich jak możliwość odinstalowania lub ukrycia programów w sekcji Biblioteka. Jednakże progres jest, więc może kolejne wersje testowe przyniosą również i takie rozwiązania?