WhatsApp otrzymuje trzy nowe funkcje. Warto je znać, choć możesz je przegapić

Zmiany w komunikatorze WhatsApp pojawiają się dość często, dlatego łatwo przegapić nowości – nawet te bardzo praktyczne. A takie właśnie są trzy, które pojawiły w edycji 2.24.14.9 na Androida (oraz edycji 24.13.72 na iOS). Część z nich znana jest już z wczesnych wersji beta, ale teraz dostępne dla wszystkich i warto z nich skorzystać .
WhatsApp
WhatsApp

Twórcy komunikatorów robią wszystko, aby przyciągać do siebie użytkowników, dlatego cały czas trwają prace nad ich wzbogacaniem o kolejne funkcje praktyczne. Wszystko jest w porządku, jeśli nie ma ich przeładowania. Jak pamiętamy z historii, polskie Gadu-Gadu poległo waśnie z powodu zmienienia się w niepotrzebny “kombajn”. Jeśli jednak chodzi o WhatsApp, tutaj nam to nie grozi.

Jakie nowości otrzymał WhatsApp?

Jak zdradzam na wstępie, ciekawe nowości są trzy. Każda dotyczy innego aspektu korzystania z komunikatora, a więc można zawsze znaleźć coś dla siebie. Te nowości to:

  • wydarzenia dla czatów grupowych – opcja znana każdemu, kto dołączył do społeczności WhatsApp, ponieważ była już tam wcześniej. Ułatwia planowanie wspólnych działań, takich jak imprezy i inne spotkania, a także grupowe rozmowy wideo. Możesz ustawić datę i lokalizację wydarzenia oraz dodać opis. Każdy uczestnik grupy może wówczas zostać zaproszony na wydarzenie. Co istotne – tworzenie wydarzeń będzie aktywowane stopniowo. Jeśli jednak nie masz jeszcze takiej funkcji, to tylko kwestia czasu;
  • e-mail do weryfikacji – oprócz własnego numeru telefonu każdy może teraz dodać adres e-mail do WhatAapp. Umożliwia to prostą weryfikację, jeśli chcesz zarejestrować się na nowym urządzeniu. Następnie otrzymasz kod e-mailem, a nie SMS-em. Możesz także użyć swojego adresu e-mail do uwierzytelnienia dwuskładnikowego, jeśli zapomniałeś kodu PIN;
  • szukanie czatów według daty – wystarczy, że przejdziesz do menu z trzema kropkami (w przypadku Androida) lub nazwy kontaktu (w systemie iOS) na czacie, a następnie wybierzesz opcję Szukaj. Nowością jest ikonka kalendarza ze szkłem powiększającym obok niej. Jeśli go dotkniesz, możesz wybrać żądaną datę w wyświetlanym kalendarzu i przejść do tego dnia, aby wyświetlić historię czatów.
WhatsApp

Czytaj też: Meta AI pojawia się we WhatsAppie. Ale jeszcze nie u nas

Jeśli komuś mało nowości, może korzystać z wersji beta WhatsApp, w których pojawiają się kolejne funkcje. W chwili obecnej testowany jest uproszczony transfer czatów, który działa bez funkcji tworzenia kopii zapasowych. Dla mnie jednak najważniejszy jest fakt, że wdrożone nowości dla wszystkich nie wpływają w żaden negatywny sposób na podstawowe funkcje komunikatora, czyli możliwość prowadzenia rozmów na różne sposoby.