Luminar Photo Editor
Luminar Photo Editor to dobrze znany z wcześniejszych edycji silnik z interfejsem dostosowanym do różnorodności urządzeń z Androidem i ChromeOS. Program dynamicznie dostosowuje się do różnej wielkości ekranów, zapewniając jednocześnie spójny wygląd i wygodny sposób pracy – uwzględniono między innymi specyfikę urządzeń o składanej konstrukcji.

W programie znajdziemy oczywiście standardowe możliwości edycyjne, znane z innych programów, służące do wywoływania RAW, korekcji barwnej, przycinania, są też zestawy efektownych filtrów wprowadzających efekty kolorystyczne, jednak siłą Luminara zawsze były narzędzia AI. Znajdziemy ich tu mnogość:
- Udoskonalenia AI – automatyczne poprawianie zdjęcia na bazie analizy zawartości
- Struktura AI – inteligentna poprawa detaliczności i wyostrzanie
- Ponownie oświetlenie AI – zaawansowane efekty świetlne i inteligentna korekcja oświetlenia kadrów
- Atmosfera AI – efekty atmosferyczne – mgły, zamglenia, perspektywa powietrzna z użyciem inteligentnych masek
- Niebo AI – podmiana nieba z zachowaniem spójności barwy zdjęcia
- Skóra AI – korekcja niedoskonałości skóry
- Ciało AI – korekcja sylwetki

Chętnych, by dokładniej zapoznać się z działaniem powyższych narzędzi, zachęcam do przeczytania recenzji Luminara dla iOS – zanim zapoznam się ze zmianami w najnowszej wersji minie chwila, program został udostępniony dosłownie kilkadziesiąt minut temu w Google Play.
Luminar jest programem płatnym, ale koszt licencji nie jest porażający:
- 1 miesiąc – 14,99 zł
- 12 miesięcy – 89,99 zł
- dożywotnia licencja – 179,99 zł

Jak za oferowane możliwości i wygodę, która czyni program użytecznym nawet dla osób całkowicie bez doświadczenia w edycji zdjęć, nie są to kwoty przesadzone. Czekam jeszcze na informację, czy licencje mogą być współdzielone między iOS i Androidem, zaktualizuję tekst, gdy się w tej kwestii upewnię.