10 najpopularniejszych programów do nagrywania płyt CD/DVD

4) Ashampoo Burning Studio 8.03
10 najpopularniejszych programów do nagrywania płyt CD/DVD

1) Nero 9.0.9.4b

Znany program do nagrywania płyt CD/DVD. Mnogość funkcji służących do nagrywania płyt powinna zaspokoić nawet najbardziej wymagających. Dodatkowo, poza Nero Burning ROM, pakiet zawiera oprogramowanie do authoringu płyt DVD Nero Vision, poza tym Nero Recode, Nero Home Media i odtwarzacz Nero ShowTime. Jakby tego jeszcze było mało, Nero PhotSnap, Nero Cover Designer, Nero Express, Nero Toolkit, Nero BackItUp, Nero Wave Editor, Nero SoundTrax, InCD5, Nero SoundBox oraz Nero Image Drive. Wszystkie pliki multimedialne mogą być odtwarzane na telewizorze, a nagrania z karty TV nagrane bezpośrednio na płytę DVD. Wersja próbna Nero 9 nie obsługuje funkcji tworzenia i odtwarzania AVCHD, a także formatów MPEG-4 ani BD-AV.
Pobierz:Nero 9.0.9.4b

2) FinalBurner 1.30.0.127

FinalBurner jest darmową alternatywą dla komercyjnych pakietów do nagrywania płyt takich jak Nero czy WinOnCD. FinalBurner jest darmowym programem do wypalania płyt. Oprócz podstawowej funkcjonalności ma on również wbudowany mechanizm zgrywania płyt audio i umożliwia konwersję pomiędzy formatami WAV i MP3. Mniej doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać z pomocy wbudowanego asystenta. Nie trać pieniędzy na drogie programy do nagrywania skoro jest darmowy FinalBurner.
Pobierz:FinalBurner 1.30.0.127

3) CDBurnerXP Pro 3.0.116

CDBurner XP Pro to darmowy program do nagrywania płyt dla Windows. Potrafi też tworzyć płyty CD i DVD audio bądź z danymi a także ripować muzykę z kompaktów, normalizując przy tym poziom głośności. Należy odinstalować poprzednie wersje CDBurnera XP Pro przed instalacją tej edycji.
Pobierz:CDBurnerXP Pro 3.0.116

Ashampoo Burning Studio jest programem do kompilacji i wypalania płyt CD, DVD i Blu-ray. Ashampoo Burning Studio pozwoli ci na zabezpieczenie prywatnych archiwów hasłem. Jeśli chcesz nagrać pliki, które są zbyt duże, by pomieścić je na jednej płycie, możesz podzielić je na kilka dysków. Zintegrowany ripper audio-CD pozwoli ci zachować swoje nagrania jako pliki *.wma i *.wav. Program obsługuje ponad 1700 urządzeń nagrywających CD/DVD/Blu-ray. Jest to dobra alternatywa dla pakietu Nero, wyposażona w moduł nagrywania dysków Blu-ray.
Pobierz:Ashampoo Burning Studio 8.03

5) ImgBurn 2.4.1.0

Dzięki darmowemu ImgBurn można nagrać wszystkie typy obrazów (AM, CDI, CDR, DVD, GM, GI, IBQ, IMG, ISO, LST, MDS, NRG, PDI, UDI) na płytę CD bądź DVD w trzy kliknięcia myszką. Program też potrafi kasować i formatować płyty RW.
Pobierz:ImgBurn 2.4.1.0

6) K3b 1.0.5

K3b jest bardzo dobrym programem do nagrywania i przegrywania wielu typów płyt CD/DVD dla KDE. K3b potrafi wypalać płyty z danymi, VideoDVD, SVCD, VCD oraz CDAudio. Aplikacja potrafi także zgrywać filmy DVD do kilku formatów. Znakomity program do wypalania płyt w Linuksie z przyjemnym i prostym interfejsem graficznym.
Pobierz:K3b 1.0.5

7) DeepBurner 1.9

DeepBurner to darmowy program do nagrywania płyt CD i DVD i stanowi solidną konkurencję dla komercyjnych odpowiedników. Pozwala na nagranie nawet płyt muzycznych czy też Photo CD. DeepBurner pozwala też na tworzenie książeczek i okładek do Twoich płyt.
Pobierz:DeepBurner 1.9

8) Burn4Free 4.6

Burn4Free nagrywa płyty Audio CD z wielu różnych formatów dźwiękowych (WAV, FLAC, WavPack, WMA, MP3, MP2, MP1, OGG Vorbis, M3U). Program potrafi również nagrywać płyty CD i DVD z danymi oraz tworzyć kopie zapasowe twoich nośników CD/DVD za sprawą kilku kliknięć myszą.
Pobierz:Burn4Free 4.6

9) Express Burn 4.06

Express Burn jest programem, który pomoże ci w nagraniu płyt CD audio, CD lub DVD z danymi na dowolnym komputerze wyposażonym w system Windows i nagrywarkę. To jeden z najszybszych programów do nagrywania na wszelkich rodzajach płyt. Potrafi nagrać nie tylko dane i muzykę, ale też wideo w wielu formatach (avi, mpg, vob, asf, wmv, mp4, ogm i innych zgodnych z DirectShow). Jest wyposażony w narzędzia do authoringu DVD, obsługuje zarówno system PAL jak i NTSC. Współpracuje z systemami ochrony zapisu danych. Program obsługuje standard ISO z długimi nazwami plików i wielokrotnie zagnieżdzonymi folderami oraz rozszerzenia Joliet, także przy nagrywaniu CDA. Uniwersalny program do nagrywania. Interfejs Express Burn jest łatwy w obsłudze przy codziennych operacjach. Z wyglądu i działania aplikacja przypomina trochę Nero.
Pobierz:Express Burn 4.06

10) BurnAware Free Edition 1.2.8

BurnAware Free Edition to darmowy program przeznaczony do nagrywania płyt CD/DVD oraz dysków Blu-Ray i HD DVD. Program ma typowe zastosowania, takie jak nagrywanie gotowych obrazów ISO, tworzenie własnych kompilacji dysków z danymi, płyt AudioCD z plików WAV, MP3, WMA oraz płyt DVD Video. BurnAware Free Edition nagrywa dane na płytach CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW, BD-R/RE, HD DVD-R/RW, DVD-RAM i obsługuje wszystkie sprzętowe interfejsy (IDE/SCSI/USB/1394/SATA). Pozwala na automatyczną weryfikacją nagranych plików i multisesyjność zapisu. Interfejs programu jest przejrzysty, ładny i mimo angielskiej wersji językowej łatwy w obsłudze.
Pobierz:BurnAware Free Edition 1.2.8