Gra Stalker: Czyste niebo

Bywalcy Zony rozpoznają około połowy terenu, po którym już się poruszali, reszta to zupełnie nowe terytorium. Fabuła gry została osnuta wokół systemów obronnych okalających elektrownię w Czarnobylu. Dotarcie do osób zajmujących się nimi to najważniejszy cel głównego bohatera, którym ponownie jest Szrama.
Stalker: Czyste niebo

Stalker: Czyste niebo

W grze rozbudowano interakcję z postaciami. Obecnie możemy współdziałać z NCP, tworzyć sojusze, zwalczać wybrane oddziały – wszystkie związane z tym czynności wpływają na postrzeganie naszej postaci przez mieszkańców Zony. Wskazane jest więc umiejętne balansowanie pomiędzy współpracą a walką z frakcjami. Poprawiono także inteligencję przeciwników i usprawniono działanie podręcznego komputera oraz system wzmacniania pancerza i uzbrojenia – mamy dostęp do mechaników naprawiających sprzęt za opłatą.

Grafika zmieniła się nieznacznie. Nie licząc nowego systemu oświetlenia, wciąż mamy do czynienia z silnikiem sprawdzonym w pierwszej części. Dodano wsparcie dla DirectX 10. Jeśli skorzystamy z wprowadzonych zmian – świat Stalkera stanie się jeszcze bardziej tajemniczy i atrakcyjny wizualnie.

Dostawca: www.cdprojekt.pl Cena:

100 zł

Wymagania:

Windows Me/XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Autorzy nie spoczęli na laurach, stworzyli świetną kontynuację Stalkera.

ALTERNATYWA:

Fallout 3