Stalker: Czyste niebo

Gra Stalker: Czyste niebo

Nowa odsłona Stalkera przenosi gracza w okres poprzedzający wydarzenia z pierwszej części serii. Głównym terenem rozgrywki jest wciąż okryta tajemnicą, radioaktywna, zamieszkana przez zwalczające się frakcje Zona.

Bywalcy Zony rozpoznają około połowy terenu, po którym już się poruszali, reszta to zupełnie nowe terytorium. Fabuła gry została osnuta wokół systemów obronnych okalających elektrownię w Czarnobylu. Dotarcie do osób zajmujących się nimi to najważniejszy cel głównego bohatera, którym ponownie jest Szrama.

W grze rozbudowano interakcję z postaciami. Obecnie możemy współdziałać z NCP, tworzyć sojusze, zwalczać wybrane oddziały – wszystkie związane z tym czynności wpływają na postrzeganie naszej postaci przez mieszkańców Zony. Wskazane jest więc umiejętne balansowanie pomiędzy współpracą a walką z frakcjami. Poprawiono także inteligencję przeciwników i usprawniono działanie podręcznego komputera oraz system wzmacniania pancerza i uzbrojenia – mamy dostęp do mechaników naprawiających sprzęt za opłatą.

Grafika zmieniła się nieznacznie. Nie licząc nowego systemu oświetlenia, wciąż mamy do czynienia z silnikiem sprawdzonym w pierwszej części. Dodano wsparcie dla DirectX 10. Jeśli skorzystamy z wprowadzonych zmian – świat Stalkera stanie się jeszcze bardziej tajemniczy i atrakcyjny wizualnie.

Dostawca: www.cdprojekt.pl Cena:

100 zł

Wymagania:

Windows Me/XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Autorzy nie spoczęli na laurach, stworzyli świetną kontynuację Stalkera.

ALTERNATYWA:

Fallout 3

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.