Nawigacja dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo

Nawigacja Becker Traffic Assist Z201 zawiera nowy widok map, który został zaprojektowany tak, aby zminimalizować rozproszenie uwagi kierowcy podczas ich czytania. Widok miast w 3D, trójwymiarowe ukształtowanie terenu oraz realistyczne przedstawienie najbardziej charakterystycznych punktów sprawiają, że użytkownik poświęca mniej czasu na analizę map i bardziej skupia się na drodze. Funkcje te ułatwiają też zrozumienie instrukcji, przejazd przez nieznaną część miasta oraz jazdę krętą drogą i po wzniesieniach. Wielu użytkowników doceni również wyraźnie przedstawione nazwy równoległych i poprzecznych ulic wzdłuż wybranej trasy.
Becker Traffic Assist Z201
Becker Traffic Assist Z201

Dodatkowo bezpieczeństwo zwiększa Asystent pasa skrętu, który pomaga podjąć decyzję podczas jazdy drogą wielopasmową. Inne udogodnienia to m. in. wyświetlanie znaków drogowych podczas jazdy autostradą i równoczesna kalkulacja czterech alternatywnych tras. Użytkownik ma do wyboru 4 profile tras: szybką, krótką, optymalną oraz trasę łatwą, która uwzględnia najmniejszą ilość manewrów do wykonania. Natomiast funkcja TMC (Traffic Message Channel) pozwala na pobranie informacji o ruchu drogowym w dowolnym momencie. Dzięki temu prowadzący ma dostęp do aktualnej sytuacji na drodze i może ponownie obliczyć pozostałą część trasy, co ułatwia uniknięcie zbędnych postojów.

Nawigacja Becker Z201 posiada również wiele dodatków zapewniających relaks i rozrywkę podczas podróży. Są to m. in. odtwarzacz plików MP3 i wideo oraz zestaw gier. Z płyty DVD można wprowadzić dodatkowe mapy i dzięki temu zwolnić 2 GB pamięci wewnętrznej na inne aplikacje multimedialne.