Gra Fable 2

Rozpoczynając grę Fable, przenosimy się do świata przypominającego Londyn z powieści Dickensa – śnieg, uliczni sprzedawcy, włóczędzy, zbiry i zwykli przechodnie są jakby żywcem wzięci z jego książek. Wygląd miasta przypomina komiks “Piotruś Pan”, wydany u nas parę lat temu i opowiadający o nieznanych wcześniej, mrocznych, pełnych przemocy i seksu przygodach tytułowego bohatera. Jeśli ktoś nie zna tej serii, śpieszę z wyjaśnieniem: grafika jest baśniowa, nostalgiczna, zdaje się generować zapachy.
Fable 2

Fable 2

Kiedy zaczynamy poruszać się w tym świecie, szybko dochodzimy do wniosku, że otaczająca rzeczywistość jest w pełni zależna od naszych działań. Jeśli pójdziemy na łatwiznę i opowiemy się po stronie zła, będzie się to wiązało z konsekwencjami dla całego świata. Wybierając prawdę i dobro, spowodujemy, że w nas i otoczeniu zajdą innego rodzaju zmiany.

Nadmienię jeszcze, że dylematy, przed którymi staje główny bohater, są niezwykle trudne. To nie jest gra dla dzieci. To przygoda dla dorosłych, którzy poważnie traktują wyzwanie, jakim jest życie.

Dostawca: www.edelman.pl Cena:

180 PLN

Wymagania:

Xbox 360

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Piękna i, co się nieczęsto zdarza, mądra gra.

ALTERNATYWA:

Black & White, Dungeon Keeper 2, Elveon, Mass Effect, World of Warcraft, Wiedźmin