Mobilne centrum rozrywki Digital Media Adapter DMA-1000W

DMA-1000W to mobilne centrum rozrywki, które po podłączeniu do telewizora pozwoli wyświetlać zasoby multimedialne zgromadzone na dysku komputera. Możemy oglądać zdjęcia, filmy, odtwarzać muzykę oraz prezentacje. Do bezprzewodowego przesyłania sygnału urządzenie wykorzystuje technologię IEEE 802.11g, co pozwala cieszyć się dostępem do niego praktycznie w całym domu. Do zabezpieczenia sygnału możemy użyć protokołu szyfrowania danych WEP (niestety, nie ma obsługi szyfrowania WPA/WPA2). Konfiguracja DMA-1000W odbywa się za pośrednictwem pilota po podłączeniu urządzenia do telewizora, co możemy zrobić na trzy sposoby: poprzez kabel HDMI, S-Video lub za pomocą złącza komponentowego.
Digital Media Adapter DMA-1000W

Digital Media Adapter DMA-1000W

Niestety, użytkownik nieposiadający podstawowej wiedzy na temat sieci będzie miał problem z poprawnym ustawieniem sprzętu. Oprócz sieci Wi-Fi do dyspozycji mamy też klasyczny port ethernetowy. Interfejs urządzenia (poza wspomnianą konfiguracją) jest prosty i przyjazny dla użytkownika.

Sprzęt odtwarza filmy w formatach MPEG (1/2/4), AVI, WMV 9 oraz muzykę – CD-Audio, MP3, WMA 9, AC-3. Dobrze radzi sobie także ze zdjęciami w formatach: JPG, PNG, BMP, GIF i TIFF. Dzięki portowi USB 2.0 możemy podłączyć bezpośrednio do Digital Media Adaptera zewnętrzną pamięć lub dysk i korzystać z jego zasobów. W zestawie z urządzeniem znajdziemy pilota, płytę ze sterownikami i większość potrzebnych kabli. Razi brak kabla HDMI oraz brak obsługi sieci Wi-Fi w standardzie IEEE 802.11n.

Urządzenie jest niewielkie i może posłużyć jako rozszerzenie domowego centrum rozrywki.

Dostawca: www.zyxel.pl Cena:

740 zł

Dane techniczne:

Złącza: HDMI, SCART, S-Video, Component, USB 2.0

Interfejsy sieciowe: RJ45 10/100, Wi-Fi 802.11a/b/g

Obsługiwane formaty audio: CD Audio, MP3, WAV, WMA

Obsługiwane formaty wideo: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV

Obsługiwane formaty grafiki: JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF

Wymiary (dł.×szer.×wys.): 190×135×35 mm

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Multimedia w całym domu, bez konieczności łączenia peceta z telewizorem.

ALTERNATYWA:

Linksys Wireless Media Center Extender DMA2200-EU with DVD