Gra Sid Meier’s Civilization Revolution

Obsługa Sid Meier’s Civilization Revolution jest bardzo prosta, podobnie zresztą jak wersji przeznaczonej na PC, skąd przeniesiono na konsole zarówno system sterowania oddziałami, jak i grafikę oraz dźwięk. Dwa ostatnie elementy delikatnie podrasowano, budując bajkowy klimat rozrywki. Gra się więc miło i przyjemnie.
Jedyna tego typu gra na konsole. I na dodatek
Jedyna tego typu gra na konsole. I na dodatek

Denerwujące mogą być jedynie postacie naszych doradców: pojawiają się co jakiś czas w celu udzielenia nam rad i wskazówek. Towarzyszy im dymek, w którym możemy przeczytać ich opinie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że równolegle słyszymy głos doradcy, który nie odczytuje swojego tekstu, a jedynie markuje wymowę komicznie brzmiącym bla, bla, bla. Po pewnym czasie staje się to tak irytujące, że mamy ochotę wyłączyć dźwięk. Kolejna wada gry to mała wydajność silnika graficznego. W sytuacji gdy na mapie pojawia się dużo jednostek przemieszczających się pomiędzy miastami, obraz zaczyna skakać… jak żaba.

Jeśli jednak przymkniemy oko na te drobne niedoróbki, do naszych rąk trafia spokojna, wymagająca główkowania gra, która zapewni rozrywkę na długie tygodnie.

Dostawca:

c http://www.cenega.pl Cena:

180 zł

Wymagania:

NDS, PS3, Xbox 360

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Dowód na to, że na konsolach można grać w strategie.

ALTERNATYWA:

Command & Conquer, Warcraft, Starcraft