Jedyna tego typu gra na konsole. I na dodatek

Gra Sid Meier’s Civilization Revolution

Gry strategiczne to gatunek, który jest traktowany po macoszemu przez rynek konsolowy. Tym bardziej cieszy, że sławna Cywilizacja trafiła wreszcie na tę platformę. Fani serii bez problemu odnajdą się w świecie sterowanym za pomocą padów. Konsolowców, którzy pierwszy raz stykają się z grą strategiczną, zabawa pochłonie równie szybko.

Obsługa Sid Meier’s Civilization Revolution jest bardzo prosta, podobnie zresztą jak wersji przeznaczonej na PC, skąd przeniesiono na konsole zarówno system sterowania oddziałami, jak i grafikę oraz dźwięk. Dwa ostatnie elementy delikatnie podrasowano, budując bajkowy klimat rozrywki. Gra się więc miło i przyjemnie.

Denerwujące mogą być jedynie postacie naszych doradców: pojawiają się co jakiś czas w celu udzielenia nam rad i wskazówek. Towarzyszy im dymek, w którym możemy przeczytać ich opinie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że równolegle słyszymy głos doradcy, który nie odczytuje swojego tekstu, a jedynie markuje wymowę komicznie brzmiącym bla, bla, bla. Po pewnym czasie staje się to tak irytujące, że mamy ochotę wyłączyć dźwięk. Kolejna wada gry to mała wydajność silnika graficznego. W sytuacji gdy na mapie pojawia się dużo jednostek przemieszczających się pomiędzy miastami, obraz zaczyna skakać… jak żaba.

Jeśli jednak przymkniemy oko na te drobne niedoróbki, do naszych rąk trafia spokojna, wymagająca główkowania gra, która zapewni rozrywkę na długie tygodnie.

Dostawca:

c http://www.cenega.pl Cena:

180 zł

Wymagania:

NDS, PS3, Xbox 360

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Dowód na to, że na konsolach można grać w strategie.

ALTERNATYWA:

Command & Conquer, Warcraft, Starcraft

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.