Najlepsze gry 2009!

Far Cry 2, Fallout 3, Need for Speed: Undercover, FIFA 09 i wiele, wiele innych. Producenci gier komputerowych postarali się, byśmy się nie nudzili przed ekranami naszych plazm i paneli LCD. Na co warto czekać w roku 2009?
Batman: Arkham Asylum

Batman: Arkham Asylum

Resident Evil 5 (PC, PS3, Xbox 360)

Kolejna odsłona kultowej sagi o zombie. Piąta odsłona rozwija możliwości swojej poprzedniczki o zaawansowany tryb dla dwóch graczy. Ulepszona grafika, więcej grozy i równie niewygodne strzelanie. Premiera: marzec.

Halo 3: Orbital Drop Shock Trooper (Xbox 360)

Rozszerzenie do jednej z najlepiej sprzedających się gier w historii elektronicznej rozrywki po prostu musiało znaleźć się w tym zestawieniu. Pakiet nowych misji ma wzbogacić fabularnie uniwersum Halo a także być pożegnaniem z serią (my w to nie wierzymy). Dodatek pojawi się jesienią.

Diablo III (PC)

Znając Blizzarda, ta gra nie pojawi się w tym roku. Ani w przyszłym. Licząc na pomyłkę z naszej strony, dodajemy Diablo do naszego zestawienia. Co się zmieniło w rozgrywce? Praktycznie nic (i bardzo dobrze!). Zmieniony został tylko engine, potrafiący wygenerować spektakularne, wręcz epickie chwile na ekranie. Niestety, gra nie pojawi się na konsole.

God of War III (PS3)

Seria God of War pokazała, że konsola PlayStation 2 wciąż wiele potrafi. Grafika wręcz powalała, z grywalnością było niewiele gorzej. Trzecia odsłona antycznej nawalanki ma na nowo zdefiniować pojęcie “ładna grafika”. Biorąc pod uwagę fakt, że nikt tak na serio nie był w stanie wykorzystać możliwości PlayStation 3, czekamy z niecierpliwością do zimy, kiedy to Bóg Wojny będzie miał swoją premierę.

Wii Sports Resort (Wii)

Gdyby ktoś ukradkiem podglądał z ukrytej kamery redakcję CHIP-a, zauważyłby pewną prawidłowość: ktokolwiek wchodzi do pokoju Naczelnego, wychodzi po dłuższej chwili zlany potem. Oczywista konkluzja: miłościwie nam panujący wysysa z nas resztki energii. Prawda wygląda nieco inaczej: w tym samym pokoju stoi podpięta konsola Wii. Mało kto odmawia sobie krótkiej partyjki w tenisa czy boks. Wii Sports Resorts to cała masa różnorodnych mini-gier sportowych, oprawionych śliczną grafiką. Do Naczelnego wraz z wiosenną premierą ustawią się kolejki…

Heavy Rain (PS3)

Twórcy rewolucyjnego Farenheita szykują nam kolejny, mroczny, interaktywny film. Tym razem zagłębimy się bardziej w klimat noir. Twórcy gry już zapowiadają wdrożenie rewolucyjnych technologii, które urealnią wirtualny świat. Mając w pamięci poprzednią produkcję, wierzymy! Premiera: zima 2009

Dragon Age: Origins (PC)

Autor: Bioware. Klimat: Baldur’s Gate. I smoki. Czy trzeba czegoś więcej? Jeden z najbardziej obiecujących “erpegów” na PeCety ma pojawić się już na wiosnę. Jak zawsze w przypadku BioWare, możemy spodziewać się rozbudowanego świata i wielowątkowej fabuły.

Warhammer 40,000: Dawn of War II (PC)

RTS-y wiecznie żywe. Electronic Arts i Blizzard zazdrosnym okiem patrzą na odnoszącą spektakularne sukcesy sagę przenoszącą nas do wciągającego świata dark fantasy. Według zapowiedzi, ma być to najdynamiczniejsza strategia wszechczasów, marginalizująca wątki ekonomiczne na rzecz zaciekłych bitew. Postacie mają mieć rozbudowane statystyki rodem z klasycznych RPG-ów a mechaniką rozrywki ma się zająć engine z gry Company of Heroes. Mniam!

Uncharted 2: Among Thieves (PS3)

Uncharted to z pewnością jedna z najbardziej niedocenionych gier na PlayStation 3, dlatego liczymy na lepszy los sequela. Nathan Drake pokazał już Larze Croft, jak to jest być prawdziwym odkrywcą z krwi i kości i jesteśmy pewni, że inaczej nie będzie i tym razem. Zabójcza mieszanka Tomb Raidera, Gears Of War i Indiany Jonesa zawita na ekrany naszych telewizorów na jesień.

Bioshock 2: Sea of Dreams (PC, Xbox 360, PS3)

Bioshock to gra, która niewątpliwie zapisze się w annałach elektronicznej rozrywki. Niesamowita fabuła, wspaniały klimat i wielkie emocje towarzyszyły nam podczas zwiedzania podwodnego miasta Rapture.  O sequelu nie wiemy praktycznie nic, jednak sama nazwa “Bioshock” w tytule czyni z Sea of Dreams jedną z najbardziej oczekiwanych gier jesieni.

Domysły (PC, Xbox 360, PC, Wii)

Nie, to nie jest tytuł nowej polskiej superprodukcji. Po prostu musimy wspomnieć o grach, które są wielką niewiadomą, a które mogą być hitami roku 2009. Alan Wake (Xbox 360) to owiany tajemnicą projekt twórców kultowego Maksa Payne’a. Historia pisarza walczącego tylko i wyłącznie z własnymi koszmarami wydaje się być wielce intrygująca. Final Fantasy XIII (Xbox 360, PS3) ma przywrócić chwałę i glorię lekko podupadłej, epickiej sadze. Killzone 2 (PS3) ma z kolei pokazać nam (wreszcie!) pełnię możliwości konsoli PlayStation 3 – byleby nie zapomniano o grywalności! Empire: Total War (PC)… tego nie da się raczej zepsuć. Najprawdopodobniej najlepsza strategia w historii komputerów w kolejnej odsłonie. Jeśli seria nie zje własnego ogona, możemy spodziewać się killera. Gran Turismo 5 (PS3) ma kontynuować perfekcjonizm poprzednich części, zaś Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena i F.E.A.R 2: Project Origin (PC, Xbox 360, PS3) nie pozwalać zmrużyć oka ze strachu.

Batman: Arkham Asylum (PC, Xbox 360, PS3) może zarówno podtrzymać poziom kultowego już Mrocznego Rycerza, jak i stać się profanacją. Street Fighter IV (Xbox 360, PS3) i Tekken 6 (PS3) mają przywrócić na nowo modę na mordobicia (hola, hola, a Mortal Kombat?), zaś nowy Wolfenstein (PC, Xbox 360, PS3) i dodatek do Half-Life 2 być może wreszcie pokażą nuworyszom “jak to się robi”. No i na sam koniec, pytanie za sto punktów: czy ktoś zdetronizuje (wstać!) World of Warcraft (siadać!)? DC Universe Online (PS3, PC), Champions Online (Xbox 360, PC) i The Agency (PS3, PC) mogą wreszcie odwrócić uwagę graczy od świata Azeroth, lub podzielić los Age of Conan czy Warhammer Online.

Na jakie gry wy czekacie? Czy którąś ważną premierę pominęliśmy? Gracze komputerowi i konsolowi, do wyrażania opinii w komentarzach: przystąp!