Optoma Pico gadżetem roku Time’a

W corocznym zestawieniu dziesięciu najważniejszych wydarzeń na świecie, kieszonkowych rozmiarów projektor Optoma Pico został uznany za najlepszy w kategorii gadżet roku 2008. Projektor wygrał m.in. z telefonem Apple iPhone 3G (trzecie miejsce), lustrzanką Nikon D90 (czwarte miejsce), cyfrową kamerą HDTV wielkości iPoda Flip MinoHD (miejsce siódme), czy podręcznym urządzeniem do czytania e-booków Kindle (miejsce ósme).
Optoma Pico

Projektor dla Jamesa Bonda

W uzasadnieniu nagrody redakcja Time’a uznała, że spośród wszystkich nominowanych gadżetów to właśnie projektor Pico najprawdopodobniej wybrałby James Bond na narzędzie swojej pracy. Miniaturowa Optoma waży 115 gramów i jest mniejsza od niejednego telefonu komórkowego. Gdy do projektora podłączymy iPoda, iPhone’a, czy inne mobilne urządzenie możemy wyświetlać filmy i zdjęcia na ścianie, a nawet na tyle siedzenia przed nami w samolocie, czy autokarze. Uzyskamy w ten sposób obraz o wielkości nawet 1,5 m (60 cali).

Urządzenie wyposażone jest w wejście minijack transmitujące sygnał AV – composite video i stereo audio. Projektor Pico Optomy działa na litowo-jonowych bateriach (ładowanych przez USB), które gwarantują do 2 godzin nieustannej projekcji. Z kolei żywotność LED-owej “lampy” została określona na poziomie 20 000 godzin.

Projektor wprowadził na polski rynek specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT – Veracomp SA. Optoma Pico ma gwarancję 24-mcy. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1 400 zł netto.

Więcej informacji o nominacjach amerykańskiego tygodnika Time można przeczytać na: http://www.time.com/time/specials/2008/top10/. Więcej informacji o Optomie Pico jest dostępne pod adresem: http://www.optoma.co.uk/optomapico/index.aspx.

Powiązane treści:

Najlepsza lustrzanka Nikon – ranking lustrzanek