Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań w grze FIFA 09

Tak wielkiego zwycięstwa nikt się nie spodziewał. Legia Warszawa strzeliła swojemu rywalowi aż siedem goli. Lechici zdołali zdobyć tylko jedną, honorową bramkę. Mecz co prawda rozgrywany był wirtualnie, ale emocje w warszawskiej Arena Ursynów niewiele różniły się od tych na stadionie. Mecz komentował Dariusz Szpakowski.
Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań w grze FIFA 09

To nie było udane spotkanie dla Lecha. Legioniści, grając w ustawieniu 3-5-2, zdominowali rywali, którzy grali systemem 4-4-2. Już w pierwszej minucie Kamil Majkowski zdobył piękną bramkę dla Legii, a następnie w dziewiątej potwierdził dobrą formę strzelając kolejnego gola.

Legia nie odpuszczała, cały czas grając ofensywnie, co zaowocowało golem Macieja Rybusa w 30. minucie. Lech, wyraźnie zbity z tropu, odpowiedział dopiero w 41. minucie, bramkąŁukasza Białożyta.

Druga połowa także należała do Legii. W 64. minucie kolejnego gola strzelił Majkowski. Kolejna bramka padła po rzucie karnym. Sfaulowany Maciej Iwański sam wymierzył sprawiedliwość. W 85. minucie na listę strzelców po raz czwarty w tym spotkaniu wpisał się po Kamil Majkowski. Trzy minuty przed końcem wynik na 7:1 dla Legii ustalił Sebastian Szałachowski.

Zawodnicy potraktowali to spotkanie poważnie. Na boisku czuć było emocje i napięcie, co zaowocowało aż czterema czerwonymi kartkami (3 dla Lecha, 1 dla Legii).

Mecz inaugurował eliminacje do Mistrzostw Świata w grze FIFA 09. Finały FIFA Interactive World Cup odbędą się w Barcelonie.