Cisco zatrudnia ponad 66 tysięcy pracowników na całym świecie

Globalna sieć komputerowa śledząca zmiany klimatu naszej planety

Wspólny projekt Cisco i NASA

Projekt o nazwie Planetary Skin (Skóra Planety) to w założeniu platforma złożona z ogromnej liczby czujników i aparatur rejestrujących rozmieszczonych na całym świecie, która ma za zadanie monitorować i śledzić zmiany klimatyczne na naszej planecie w czasie rzeczywistym. Nowy system ma zostać wdrażany w przyszłym roku, równocześnie z innym programem – Rainforest Skin (Skóra Lasu Tropikalnego), który oczywiście skupi się właśnie na terenach pokrytych lasami deszczowymi, monitorując efekty wylesiania. Ostatecznie Cisco planuje powiązać wszystkie dane zgromadzone przez czujniki, aby zebrać dokładniejsze i bardziej przekonywujące oznaki i przyczyny zmiany klimatu.

Agencja National Aeronautics and Space Administration (NASA), która przede wszystkim odpowiada za program lotów kosmicznych, już od dłuższego czasu jest głównym partnerem i klientem firm z rynku IT, zaś w jej laboratoriach można znaleźć jedne z najszybszych superkomputerów na świecie.

Dyrektor generalny Cisco – John T. Chambers – powiedział: „Łagodzenie efektów zmiany klimatu ma istotny wpływ na stabilność światowej gospodarki. To unikalne partnerstwo wykorzysta siłę i innowację rynku i spożytkuje je dla dobra publicznego. Cisco jest dumne ze współpracy z NASA nad tą inicjatywą i wierzy, że pozostali, w tym organizacje publiczne, non-profit i firmy prywatne, wesprą to przedsięwzięcie.”

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News