Co warto kupić w kwietniu?

Jeżeli szukamy do biura drukarki laserowej czarno-białej, warto zwrócić uwagę na jedną nowość – Lexmark E460dw. Urządzenie uzyskało tyle samo punktów, co lider rankingu. Jest wprawdzie od niego droższe, ale też lepiej wyposażone. Lexmark pomyślał o kontrolerze WLAN pracującym w standardzie 802.11n. Drukarka jest przy tym szybka i bezgłośna w trybie gotowości oraz uśpienia.
Co warto kupić w kwietniu? Na zdjęciu nasz tester bada poziom wydzielanego hałasu w specjalnej komorze bezechowej.
Co warto kupić w kwietniu? Na zdjęciu nasz tester bada poziom wydzielanego hałasu w specjalnej komorze bezechowej.

Kyocera FS-C5200DN to pod każdym względem niezwykła drukarka. Wyróżnia się przede wszystkim możliwościami. Zajęła pierwsze miejsce w rankingu i znacznie wyprzedziła wszystkie konkurencyjne produkty. Zapewnia bardzo niskie koszty druku oraz jego wysoką jakość. Po dokupieniu dodatkowych podajników można do niej załadować 2150 arkuszy papieru. Wbudowano w nią złącze PictBridge, Ethernet oraz duplekser. Wyjątkowy jest nawet wygląd, bowiem zaprojektował go F.A. Porsche. Ten sam, który opracował m.in. samochód legendę – Porsche 911.

Tej nowej drukarce trudno wytknąć istotne wady. Nawet wygląd jest nie byle jaki. Obudowa została zaprojektowana przez F.A. Porsche.

Tej nowej drukarce trudno wytknąć istotne wady. Nawet wygląd jest nie byle jaki. Obudowa została zaprojektowana przez F.A. Porsche.

Kolejna ciekawa nowość to netbook DOT firmy PackardBell. Wyróżnia go m.in. długi czas pracy na baterii, pojemny dysk twardy oraz wbudowany moduł 3G. Choć reszta parametrów jest już podobna jak u konkurentów, to DOT uzyskał bardzo wysoką ocenę, w kategorii możliwości. Przegrał z Samsungiem tylko z powodu wyższej o 30 zł ceny.

Do rankingu małych notebooków dołączył nowy zawodnik – Asus U6V Bamboo. Nie jest to jednak kolejny zwykły komputer. Przede wszystkim zwraca uwagę jego wygląd, bowiem elementy obudowy są wykonane z bambusa. W tej nietypowej obudowie znajduje się całkiem ciekawa konfiguracja: procesor Core 2 Duo P8600, 3 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 250 GB i karta graficzna GeForce 9300M GS. Także czas pracy na baterii jest godny pochwały. Denerwuje jedynie touchpad, którego przyciski wymagają użycia zbyt dużej siły.

W kategorii monitorów o przekątnej długości 24″ pojawił się model HP w2448hc. Producent wyposażył go w gniazda D-Sub, DVI oraz HDMI. Urządzenie zajęło wysokie, czwarte miejsce w rankingu. Bez wątpienia model ten ma najlepszy ekran spośród monitorów wyposażonych w matrycę TN.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi rankingami dostępnymi na stronie rankingi.chip.pl.