Aby nie było zbyt łatwo, na swojej drodze można spotkać także różne zwierzęta, które zabierają cenny w grze czas

Ekologiczna gra dla dzieci z okazji Dnia Ziemi

Looksoft, na zlecenie Ministerstwa Środowiska przygotował ekologiczną grę na telefony komórkowe, która uczy dzieci zasad dbania o środowisko.

Wspólnie z sympatycznym zającem – Maurycym Marchewką, znanym z serwisu dzieci.mos.gov.pl, najmłodsi będą mieli okazję posprzątać las, zaśmiecony różnymi rodzajami odpadów. Głównym celem gry jest zaznajomienie z zasadami segregacji śmieci i wynikających z niej korzyści.

W grze przewidziano 8 etapów, pomiędzy którymi zadawane są pytania związane z ekologią. Na każdym poziomie mamy do zebrania w wyznaczonym czasie  plastik, szkło i papier – po czym należy odszukać na planszy odpowiedni pojemnik i wrzucić do niego śmieci. Aby nie było zbyt łatwo, na swojej drodze można spotkać także różne zwierzęta, które zabierają cenny w grze czas.

Skacząc po planszy, wspinając się po linie czy unikając wpadnięcia do wody – dzieci mogą spędzić miło czas przy grze na telefony komórkowe, jednocześnie zdobywając wiedzę jak właściwie segregować śmieci.

W niedzielę 26 kwietnia, na Polach Mokotowskich w Warszawie odbył się festyn z okazji obchodów Dnia Ziemi, podczas którego rozdawane były ulotki informujące o możliwości i sposobach pobrania bezpłatnej gry z Maurycym Marchewką. Wszystkich, którzy nie mogli przybyć na to wydarzenie informujemy, iż grę można pobrać:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.