Computex 2009: Pięć nowych MID-ów z platformą Moorestown

Nie mniej niż pięć nowych urządzeń Mobile Internet Device, opartych na najnowszej platformie firmy Intel, trafi na półki sklepowe, jednak nie wcześniej niż na początku 2010 roku. Procesory Moorestown, które są bezpośrednimi następcami platformy Menlow, umieściły w swoim sprzęcie firmy CCI, EB, Quanta oraz Aava Mobile.
Wszystkie nowe MID-y będą sprzedawane z preinstalowanym systemem Moblin v2
Wszystkie nowe MID-y będą sprzedawane z preinstalowanym systemem Moblin v2

Inventec skonstruuje urządzenie o nazwie X3, które oferując ekran o przekątnej 5 cali, będzie największy ze wszystkich pięciu. MID będzie bogaty w usługi multimedialne i nakierowany przede wszystkim na korzystanie z nawigacji GPS (która notabene do momentu wprowadzenia X3 na rynek, może nie być już użyteczna).

Najmniejszy natomiast jest model CCI Compact Handheld, który posiada 3-calowy ekran dotykowy, pełny dostęp do Internetu, ale również funkcję dzwonienia (czyli jest telefonem). EB MID Reference oraz Aava Mobile Smartphone posiadają 4-calowe wyświetlacze dotykowe, a ten drugi, jak sama nazwa wskazuje, będzie telefonem z łącznością 3G.

Na koniec najbardziej znany ze wszystkich pięciu producentów – Quanta – który przygotuje urządzenie M1 (widoczne na zdjęciu) z 4,3-calowym ekranem i wysuwaną klawiaturą. Nacisk położony zostanie na nawigację i rozrywkę (cokolwiek to oznacza).