Gra dla fanów marki Volvo

W “Volvo – the Game” można wybrać jeden z sześciu różnych modeli samochodów, a wyścig odbywa się na dwóch wiernie odtworzonych torach wyścigowych. Owe sześć samochodów to prawdziwe gwiazdy. Są to Volvo S60 Concept, Volvo C30, biorące obecnie udział w zawodach STCC, poprzednia wersja Volvo S60, również startująca w STCC, Volvo S40, które ma na koncie wiele sukcesów w British Touring Car Championship (BTCC), Volvo 850 – kombi, które w BTCC przeszło do legendy – oraz prawdziwie klasyczne auto z przeszłości – Volvo 240 Turbo Group A.
Volvo S60 Concept - jeden z samochodów, którym możemy startować w wyścigach
Volvo S60 Concept - jeden z samochodów, którym możemy startować w wyścigach

Wyścigi odbywają się na jednym z dwóch torów – Gothenburg Eco Drive Arena w Göteborgu (Szwecja) i Czajce pod Kijowem na Ukrainie. “Volvo – the Game” to jedyna wirtualna gra wyścigowa na świecie, w której odtworzono tor ukraiński.

Zgodnie z rzeczywistością, każde z sześciu samochodów posiada inną charakterystykę.. Na przykład klasyczne Volvo 240 Turbo Group A ma zupełnie inne cechy w porównaniu z najnowszym modelem – Volvo S60 Concept. By możliwie najwierniej odtworzyć wnętrza starszych aut, projektanci odwiedzili Muzeum Volvo i przyjrzeli się bliżej dawnym legendom wyścigów. – Również pod względem jakości dźwięku zbliżyliśmy się do rzeczywistości. Jednym z przykładów jest S40. Ubiegłej jesieni wyciągnęliśmy to auto z garażu i przejechaliśmy się nim nagrywając dźwięki silnika prosto z toru wyścigowego – wyjaśnił Magnus Ling, wiceprezes wykonawczy SimBin. Oba tory wyścigowe odtworzono z dbałością o szczegóły i z ogromną precyzją. Stworzenie wirtualnego toru wyścigowego zajmuje około 1000 godzin. Nawet krawężniki wzdłuż toru muszą być odpowiedniej wysokości. Wiele osób grających w grę to eksperci – a ci zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły.

Gra oferuje kilka poziomów umiejętności: “nowicjusza z całym wspomaganiem jazdy, jak hamulce ABS”, “półprofesjonalisty” i wreszcie “profesjonalisty” z brakiem jakiegokolwiek wspomagania. Można wybrać swój model Volvo, zmierzyć się ze swoimi najlepszymi czasami i mieć tor tylko dla siebie. Można również konkurować z kilkoma (maksymalnie jedenastoma) sterowanymi przez komputer współzawodnikami. Istnieje kilka alternatywnych ustawień grafiki i dźwięku. Dla przykładu gwiazda tej gry, Volvo S60 Concept, będzie dostępna w dwóch wersjach – “standardowej” i wyścigowej.

Grę “Volvo – the Game” można ściągnąć za darmo na komputer ze strony www.volvocars.pl.

Więcej:gry