Menelgame wkrótce największą grą online w Polsce?

Ogromny sukces największej niemieckiej gry przeglądarkowej Pennergame przełożył się na jej polską wersję. Stała się ona jeszcze większym fenomenem niż jej rodzima wersja. Krótko po starcie, obok Naszej-Klasy czy Grona, znalazła się, według rankingu Alexa, w pierwszych osiemdziesięciu najchętniej oglądanych stronach w Polsce. Menelgame jest polską wersją największej niemieckiej gry przeglądarkowej Pennergame, która powstała w czerwcu 2007 roku z inicjatywy dwóch dziewiętnastolatków – Mariusa Follerta i Nielsa Wildunga. W oryginalnej wersji akcja gry rozgrywa się w Hamburgu, natomiast tłem polskiego odpowiednika jest Warszawa.
Menelgame wkrótce największą grą online w Polsce?

Twórcy Menelgame są zaskoczeni tak dużym sukcesem w Polsce, najnowsze statystyki przerosły ich najśmielsze oczekiwania. Gra rozprzestrzenia się bardzo szybko, obecnie jest już zarejestrowanych 250 tysięcy graczy. Każdego dnia dochodzi 5 000 nowych użytkowników, dziennie notuje się 500 000 odwiedzin strony. Takie wyniki niemiecka Pennergame odniosła dopiero rok po starcie. Największym fenomenem jest to, że na promocję gry nie przeznaczono ani złotówki.

Menelgame łączy w sobie nie tylko cechy gier przeglądarkowych, ale także portalów społecznościowych, takich jak Nasza-Klasa, Facebook czy Grono. Gracze mają możliwość tworzenia własnego profilu, a także łączenia się w bandy, co sprawia, że gra sprawia jeszcze więcej przyjemności.

Menelgame to kolejny etap międzynarodowej ekspansji. Wkrótce gra ma wystartować również we francuskiej, hiszpańskiej i rosyjskiej wersji językowej. Twórcy nie ukrywają, że liczą na sukces.

Więcej:e-sportgry