Najnowsze, darmowe programy do obróbki zdjęć!

Nasze zestawienie to najnowsze wersje najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć. Absolutnie darmowe programy pomogą Ci zretuszować wszystkie niedoskonałości zdjęcia, poprawić kolorystykę, ale także odpowiednio wykadrować fotografie, stworzyć piękne kolaże i wiele, wiele innych…

Jeśli interesują Cię inne programy do obróbki zdjęć zobacz także nasze poprzednie zestawienie: 10 darmowych programów do obróbki zdjęć!

1) Picasa 

Program Google Picasa umożliwia sortowanie zdjęć i filmów na dysku twardym automatycznie, według daty ich utworzenia.  Od razu po podłączeniu cyfrowego aparatu do komputera program kopiuje zdjęcia na dysk za jednym kliknięciem myszy. Proste narzędzia edycyjne powalają na redukcję “efektu czerwonych oczu”, czy poprawę kolorystyki obrazów bezpośrednio w programie. Możliwa jest również wsadowa zmiana nazw wielu plików jednocześnie. Zaletą Picasa jest możliwość utworzenia pokazu slajdów z wybranym podkładem muzycznym. Zdjęcia mogą być za pośrednictwem programu wysyłane e-mailem lub drukowane. Aplikacja daje również możliwość wypalania plików na płytach CD oraz wysyłania ich do Internetu.

Picasa: Ściągnij teraz!

2) Ashampoo Photo Commander

Nowa wersja jest szybsza i bardziej wygodna. Aplikacja posiada wszystkie standardowe dla tego typu programów funkcje, a dodatkowo masz do wyboru szereg ciekawych efektów graficznych w wygodnym rozwijanym menu. Program pomoże Ci też w zarządzaniu Twoimi zbiorami zdjęć, dzieleniu się nimi z innymi i w masowym przekształcaniu obrazków i ich nazw.

Nowa wersja aktualizuje między innymi technologie nagrywania na płyty CD/DVD.

Ashampoo Photo Commander: Ściągnij teraz!

3) Photo-Brush

Program wyróżnia szeroka dostępność zaawansowanych opcji do edycji grafiki. Świetnie sprawdzi się jednak również przy standardowych, prostych czynnościach jak np. regulacja kontrastu, jasności itp. Możliwości programu są zwiększone dzięki obsłudze wtyczek z dodatkowymi filtrami dla Adobe Photoshop, jednak aplikacja nie sprawdzi się w tworzeniu nowych grafik, ze względu na brak obsługi warstw.

Photo-Brush: Ściągnij teraz!

4) VCW VicMan’s Photo Editor

VicMan’s Photo Editor jest darmową aplikacją do edycji, która oferuje wszystkie najważniejsze funkcje, a także zestaw filtrów i różnych efektów. Aplikacja ta obsługuje ponad 30 formatów plików. Cechuje ją przede wszystkim łatwy w użyciu interfejs użytkownika. W programie znajdziemy również panel podglądu. Ograniczania wersji bezpłatnej to między innymi otwieranie maksymalnie 2 plików jednocześnie,

brak eksportu do formatu GIF i ograniczenia skórek.

VCW VicMan’s Photo Editor: Ściągnij teraz!
5) PhotoFiltre
PhotoFilter to dobry, darmowy program do edycji obrazków dla Windows.

Photofilter obsługuje formaty JPEG2000 i CMYK. Posiada dostateczną ilość filtrów i efektów oraz obsługuje wystarczającą ilość formatów, by konkurować z komercyjnymi rozwiązaniami.

PhotoFiltre: Ściągnij teraz!

6) PicaJet Free
PicaJet jest darmowym, bogatym w funkcje wygodnym programem, który pomoże Ci zapanować nad Twoimi albumami. Program pozwala też na nagrywanie płyt na CD i zawiera najważniejsze opcje do edycji grafiki, takie jak regulacja jasności, kontrastu, redukcja czerwonych oczu i wiele innych.

PicaJet Free: Ściągnij teraz!