Netbooki Acera z Androidem już niebawem

– Netbooki zostały zaprojektowane tak, aby miały małe wymiary i pozwalały na łączenie się z Internetem w każdym miejscu – powiedział Jim Wong, jeden z dyrektorów Acera. – System operacyjny Android pozwala na niezwykle szybkie, bezprzewodowe połączenie z Internetem. Z tego powodu, dążąc do zwiększenia wygody użytkowników, firma Acer zdecydowała się na opracowanie netbooków z systemem operacyjnym Android – dodał.
Wkrótce komputerki takie, jak ten, będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Android
Wkrótce komputerki takie, jak ten, będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Android

Dzięki temu, osoby kupujące netbooki zyskają możliwość wybrania jeszcze innego systemu operacyjnego. W przyszłości, większość netbooków Acer będzie oferowana nie tylko z systemem operacyjnym firmy Microsoft, lecz również z systemem Android. Tym samym, użytkownicy będą mogli wybrać system operacyjny najlepiej zaspokajający ich potrzeby. Firma Acer jest przekonana, że system operacyjny Android w znacznym stopniu przyczyni się do ogólnoświatowego rozwoju rynku netbooków.

Android jest platformą dla urządzeń przenośnych, dostępną bezpłatnie wraz z kodem źródłowym, którą można w pełni dostosowywać do indywidualnych potrzeb. W jej skład wchodzi system operacyjny, oprogramowanie pośrednie oraz kluczowe aplikacje dla urządzeń przenośnych. Niezależni programiści mogą dostosowywać oraz integrować aplikacje dla platformy Android, umożliwiając użytkownikom pełne korzystanie z urządzeń.

Firma Acer planuje wprowadzenie pierwszych netbooków Aspire One z systemem Android w 3 kwartale 2009.

Więcej:Acernetbooki