Wkrótce komputerki takie, jak ten, będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Android

Netbooki Acera z Androidem już niebawem

Acer Aspire One

– Netbooki zostały zaprojektowane tak, aby miały małe wymiary i pozwalały na łączenie się z Internetem w każdym miejscu – powiedział Jim Wong, jeden z dyrektorów Acera. – System operacyjny Android pozwala na niezwykle szybkie, bezprzewodowe połączenie z Internetem. Z tego powodu, dążąc do zwiększenia wygody użytkowników, firma Acer zdecydowała się na opracowanie netbooków z systemem operacyjnym Android – dodał.

Dzięki temu, osoby kupujące netbooki zyskają możliwość wybrania jeszcze innego systemu operacyjnego. W przyszłości, większość netbooków Acer będzie oferowana nie tylko z systemem operacyjnym firmy Microsoft, lecz również z systemem Android. Tym samym, użytkownicy będą mogli wybrać system operacyjny najlepiej zaspokajający ich potrzeby. Firma Acer jest przekonana, że system operacyjny Android w znacznym stopniu przyczyni się do ogólnoświatowego rozwoju rynku netbooków.

Android jest platformą dla urządzeń przenośnych, dostępną bezpłatnie wraz z kodem źródłowym, którą można w pełni dostosowywać do indywidualnych potrzeb. W jej skład wchodzi system operacyjny, oprogramowanie pośrednie oraz kluczowe aplikacje dla urządzeń przenośnych. Niezależni programiści mogą dostosowywać oraz integrować aplikacje dla platformy Android, umożliwiając użytkownikom pełne korzystanie z urządzeń.

Firma Acer planuje wprowadzenie pierwszych netbooków Aspire One z systemem Android w 3 kwartale 2009.