Wykorzystanie wtyczek bez sprawdzania zgodności wersji

Sprawdzanie zgodności możemy całkowicie wyłączyć. Wystarczy w tym celu zmodyfikować zaledwie jeden wpis w zaawansowanej konfiguracji. Aby otworzyć okno ustawień, wpisujemy w pasku adresu przeglądarki »about:config«, po czym naciskamy klawisz [Enter]. W przypadku Firefoksa 3 musimy potwierdzić pojawiające się ostrzeżenie kliknięciem myszy.
Za pomocą tych dwóch ręcznie dodanych opcji ustalimy, czy Firefoks będzie przed instalacją sprawdzał zgodność wtyczek.
Za pomocą tych dwóch ręcznie dodanych opcji ustalimy, czy Firefoks będzie przed instalacją sprawdzał zgodność wtyczek.

Na liście odszukujemy wpis »e«. Najszybciej do niego dotrzemy, wpisując nazwę w polu »Filtr«. Następnie klikamy wpis prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy polecenie »Przełącz«, co umożliwi zmianę wartości wpisu na »false«. Jeżeli wartość jeszcze nie istnieje, klikamy prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce na liście, po czym w menu kontekstowym wybieramy polecenie »Dodaj ustawienie typu | Wartość logiczna (Boolean)« i wpisujemy nazwę wartości. Ponadto zmieniamy wartość wpisu »extensions.checkUpdateSecurity« na »false«. Jeżeli wpis nie istnieje, tworzymy go, używając wcześniej opisanej metody.

Ważne:

Po zmianie przez nas tego ustawienia istnieje ryzyko, że zainstalujemy rzeczywiście niekompatybilne rozszerzenie, które może sprawiać kłopoty – włącznie z awaryjnym wyłączeniem się przeglądarki. Rozsądnym jest więc ponowne włączenie sprawdzania zgodności po instalacji interesującego nas rozszerzenia oraz sporządzenie kopii zapasowej systemu operacyjnego przed sprawdzeniem rozszerzenia. Zamiast tego można ewentualnie dodać punkt przywracania systemu.