Za pomocą tych dwóch ręcznie dodanych opcji ustalimy, czy Firefoks będzie przed instalacją sprawdzał zgodność wtyczek.

Wykorzystanie wtyczek bez sprawdzania zgodności wersji

Firefox sprawdza przed zainstalowaniem dodatków, czy te zostały uznane za zgodne z aktualną wersją przeglądarki. My jednak wolimy dodatki przetestować osobiście na zaktualizowanej wersji przeglądarki.

Sprawdzanie zgodności możemy całkowicie wyłączyć. Wystarczy w tym celu zmodyfikować zaledwie jeden wpis w zaawansowanej konfiguracji. Aby otworzyć okno ustawień, wpisujemy w pasku adresu przeglądarki »about:config«, po czym naciskamy klawisz [Enter]. W przypadku Firefoksa 3 musimy potwierdzić pojawiające się ostrzeżenie kliknięciem myszy.

Na liście odszukujemy wpis »e«. Najszybciej do niego dotrzemy, wpisując nazwę w polu »Filtr«. Następnie klikamy wpis prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy polecenie »Przełącz«, co umożliwi zmianę wartości wpisu na »false«. Jeżeli wartość jeszcze nie istnieje, klikamy prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce na liście, po czym w menu kontekstowym wybieramy polecenie »Dodaj ustawienie typu | Wartość logiczna (Boolean)« i wpisujemy nazwę wartości. Ponadto zmieniamy wartość wpisu »extensions.checkUpdateSecurity« na »false«. Jeżeli wpis nie istnieje, tworzymy go, używając wcześniej opisanej metody.

Ważne:

Po zmianie przez nas tego ustawienia istnieje ryzyko, że zainstalujemy rzeczywiście niekompatybilne rozszerzenie, które może sprawiać kłopoty – włącznie z awaryjnym wyłączeniem się przeglądarki. Rozsądnym jest więc ponowne włączenie sprawdzania zgodności po instalacji interesującego nas rozszerzenia oraz sporządzenie kopii zapasowej systemu operacyjnego przed sprawdzeniem rozszerzenia. Zamiast tego można ewentualnie dodać punkt przywracania systemu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.