Gametrade, czyli legalna wymiana gier pomiędzy graczami

Gametrade.pl to witryna, na której każdy zarejestrowany użytkownik może za darmo wystawić swoje stare gry na wymianę lub na sprzedaż, a także zadeklarować jakich gier poszukuje. Serwis automatycznie dopasowuje poszukujących i oferujących, dzięki czemu mogą oni nawiązać kontakt, wynegocjować czym się wymieniają, jak dostarczą sobie gry, a po dokonaniu wymiany skomentować i ocenić kontrahenta.
Gametrade, czyli legalna wymiana gier pomiędzy graczami

W czasie miesięcznych beta-testów trwających od 9 lipca w Gametrade.pl zarejestrowało się ponad 600 osób, które pochwaliły się posiadaniem ponad 2000 gier, z czego 571 gier jest na wymianę i 270 na sprzedaż. Beta testerzy w ciągu miesiąca odsłonili 60 tysięcy stron, poświęcając serwisowi średnio 5 minut na sesję i realizując 33 kompletne wymiany gier z pozytywnym komentarzem dla partnera. Najpopularniejszą grą wśród użytkowników okazało się dotychczas Grand Theft Auto IV.

Serwis posiada bazę 10 tysięcy gier do wymiany na 17 różnych platform. Dzięki tak dużej bazie oraz interfejsowi wyposażonemu w ułatwiające życie mechanizmy jak “autocomplete”, stworzenie własnej kolekcji gier na wymianę zajmuje kilka minut.

Twórcą serwisu Gametrade.pl jest 23 letni student Damian Legawiec, właściciel Commodore 64, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Po pięciu latach pracy w internetowych start-upach, czołowych agencjach interaktywnych oraz jako programista-freelancer Damian postanowił zrobić coś dla siebie. Rzucił pracę i stworzył Gametrade.pl, który zamierza rozwijać i wzbogacać o nowe mechanizmy potrzebne graczom korzystającym z serwisu.