IFA 2009: Stylowy, domowy MID z dotykowym ekranem

JournE Touch skierowany jest dla domu, pomimo swojej nazwy, która sugerowałaby co innego (z ang. journey to “podróż”). Tak czy inaczej, multimedialny MID (Mobile Internet Device) wyposażony jest w 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor oparty na architekturze ARM, 1 GB wbudowanej pamięci flash, która może być rozszerzona przy pomocy gniazda kart pamięci SD, a także dwa 0,5-watowe głośniki oraz system operacyjny Windows CE 6.0 Pro.
Ładne urządzenie multimedialne z dotykowym ekranem - to JounE Touch
Ładne urządzenie multimedialne z dotykowym ekranem - to JounE Touch

Ponadto, w mierzącym zaledwie 14 milimetrów grubości urządzeniu, znajdziemy złącze HDMI, łączność WiFi oraz port USB. JournE Touch poradzi sobie z formatami H.264, DivX, czy WMV, zapewni dostęp do takich serwisów jak YouTube czy Flickr, poprzez przeglądarkę Internet Explorer, zawartą w systemie. Nie wiadomo natomiast, jak sprawuje się bateria urządzenia.

Chodzą głosy, że nowy MID japońskiego producenta dostępny będzie w czwartym kwartale 2009 roku, w cenie około 250 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1050 złotych. Tymczasem obejrzyjcie poniższe wideo.

test