Ładne urządzenie multimedialne z dotykowym ekranem - to JounE Touch

IFA 2009: Stylowy, domowy MID z dotykowym ekranem

Na targach w Berlinie, Toshiba zaprezentuje swój nowe urządzenie z 7-calowym ekranem dotykowym, procesorem ARM i złączem HDMI - wszystko w obudowie o grubości ledwie 14 mm.

JournE Touch skierowany jest dla domu, pomimo swojej nazwy, która sugerowałaby co innego (z ang. journey to „podróż”). Tak czy inaczej, multimedialny MID (Mobile Internet Device) wyposażony jest w 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor oparty na architekturze ARM, 1 GB wbudowanej pamięci flash, która może być rozszerzona przy pomocy gniazda kart pamięci SD, a także dwa 0,5-watowe głośniki oraz system operacyjny Windows CE 6.0 Pro.

Ponadto, w mierzącym zaledwie 14 milimetrów grubości urządzeniu, znajdziemy złącze HDMI, łączność WiFi oraz port USB. JournE Touch poradzi sobie z formatami H.264, DivX, czy WMV, zapewni dostęp do takich serwisów jak YouTube czy Flickr, poprzez przeglądarkę Internet Explorer, zawartą w systemie. Nie wiadomo natomiast, jak sprawuje się bateria urządzenia.

Chodzą głosy, że nowy MID japońskiego producenta dostępny będzie w czwartym kwartale 2009 roku, w cenie około 250 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1050 złotych. Tymczasem obejrzyjcie poniższe wideo.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.