Odlot – gra dla najmłodszych i nie tylko

Odlot to zabawna historia opowiadająca o perypetiach pewnego starszego pana który postanowił wybrać się w podróż dookoła świata nie ruszając się z domu. W tym celu podwiesił swoje domostwo pod baloniki, wyposażył w żagle i ruszył w rejs nie wiedząc że ma na pokładzie pasażera na gapę w postaci przesympatycznego małego skauta. W pewnym momencie obaj panowie popadają w tarapaty i muszą zapuścić się w dżunglę otaczającą Podniebne Wodospady.

Odlot to ciekawa gra platformowa umieszczona w trójwymiarowym środowisku. Naszym zadaniem jest pokonanie ustępów skalnych, rzek, gejzerów, ominięcie pułapek na zwierzęta, ale także zbieranie motyli do kolekcji starszego pana. Brzmi banalnie? Tak jak każda bajka.

Grafika, wzięta jest żywcem z filmu którego twórcą jest słynne studio Pixar. Podobnie ma się sprawa fabuły i postaci. Te ostatnie zostały zaopatrzone w polskie, świetnie zagrane głosy. W grze sterujemy oboma bohaterami gry. Możemy robić to sami, przełączając postacie wedle potrzeb fabuły, bądź grając w dwie osoby. Pod tym względem Odlot przypomina bardzo serię Lego.

Uwagę zwraca brak przemocy. Owszem co jakiś czas musimy walczyć z psami głównego przeciwnika naszych bohaterów. To były lotnik, który porzucił karierę, zawszył się wysoko w górach i otoczył psami bojowymi. Jednak pokonanie ich nie polega na unicestwieniu, a ułagodzeniu zwierząt..

Za fakap uznać należy, że kiedy gramy we dwójkę naszemu towarzyszowi nie zliczają się achievementy.

Platforma: PC, PS3, Xbox 360

Cena 80 (PC), 160 (konsole)

Ocena 5/5