Powstała Klinika Uzależnienia od Gier

Zapewne każdy z nas od czasu do czasu lubi zagrać w jakąś grę. Jedni trochę częściej, drudzy rzadziej. Są jednak i tacy, którzy od swoich ulubionych tytułów oderwać się nie mogą i aby nie pozostać bezdomnym (jak Andrew Ross, który stracił mieszkanie przez uzależnienie od Internetu), potrzebują pomocy. Taką pomoc oferuje powstała w mieście Weston-super-Mare, w hrabstwie Somerset, Klinika Uzależnienia od Gier. Najczęstszymi pacjentami są tam fani (tudzież fanatycy) gier typu MMORPG, takich jak World of Warcraft czy Age of Conan.
Gry Blizzarda są nieśmiertelne - World of Warcraft jest wciąż udoskonalany
Gry Blizzarda są nieśmiertelne - World of Warcraft jest wciąż udoskonalany

Aktualnie leczonych jest tam około 400 osób rocznie, uzależnionych od hazardu, narkotyków, alkoholu i innych nałogów. Program leczenia z uzależnień od gier został przystosowany do obecnego programu kliniki.

Niedawno zakończył swoją terapię pewien 23-latek, którego na leczenie przywieźli rodzice. Przypadek ten opisuje szef kliniki, Brian Dudley – Przygotowaliśmy dla niego program leczenia, po którym nastąpi 12-stopniowa abstynencja, ale nie można komuś powiedzieć by nie korzystał już więcej z Internetu.

Zobacz również: Gracze nowym celem dla twórców wirusów

Organizacja ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association), zajmująca się oceną gier komputerowych, zaprzecza jakoby granie przez Internet było uzależniające lub prowadziło do uzależnień. Według niej, granie stało się powszechne i ma pozytywny wpływ na ludzi.

A wy co o tym sądzicie?